Геноцид, арешт та компенсація. Канада ухвалила показові для світу рішення щодо війни в Україні
- Парламент Канади вслід за Латвією та Естонією офіційно визнала дії Росії в Україні геноцидом.
- Уряд змінить законодавство, аби жертви агресії РФ змогли отримати компенсацію з арештованих активів.
- Канада вже наклала санкції на понад 1100 фізичних та юридичних осіб, які причетними до війни в Україні.
Одна з найближчих та давніх країн-друзів України за добу ухвалила вкрай важливі для справедливості рішення. Так, парламент Канади одноголосно визнав геноцидом те, що робить Росія на території України, а уряд готує законодавчі важелі, що дозволять конфіскувати пов’язані з підсанкційними росіянами активи та направляти їх на користь постраждалих.
Заборона розповідає про рішення державних установ Канади в рамках великої допомоги українцям.
Канада визнала дії Росії в Україні геноцидом
Канадські законодавці одноголосно проголосували за те, щоб назвати напад Росії на Україну геноцидом, пише Reuters.
У заяві Палати громад Канади йдеться, що воєнні злочини з боку Росії включають:
- масові звірства;
- систематичні випадки умисного вбивства українських цивільних;
- осквернення трупів;
- примусове переміщення українських дітей;
- катування та фізичні ушкодження;
- психічні ушкодження;
- зґвалтування.
Раніше прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що абсолютно правильно»все більше людей називали дії Росії в Україні геноцидом, підтверджуючи звинувачення, висунуті президентом США Джо Байденом днем раніше.
Читати більше новин в TelegramПершим серед світових політиків війну в Україну геноцидом назвав президент США Джо Байден, але додав, що міжнародним юристам доведеться вирішити, чи відповідає вторгнення критеріям геноциду. Його французький колега Еммануель Макрон не погодився з формулюванням, закликавши почекати остаточних експертиз. А прем’єр Канади Джастін Трюдо Байдена підтримав. Тож рішення парламенту країни є логічним продовженням спільної думки.
Нагадаємо, що першими в світі вчинки росіян на території України офіційно визнали геноцидом Естонія та Латвія.
Конфісковані в Канаді активи стануть компенсацією
Канада пішла далі: змінить закон про санкції, щоб дозволити перерозподіляти арештовані та санкціоновані іноземні активи в якості компенсації жертвам або для допомоги у відбудові іноземної держави після війни, заявила міністр закордонних справ Мелані Джолі, передає Reuters.
«Ми шукаємо можливості не лише арештувати, але й дозволити конфіскацію активів осіб та організацій, підданих санкціям, і дозволити нам виплатити компенсацію жертвам за допомогою доходів. Ці зміни зроблять режим санкцій Канади першим у G7, який дозволив би такі дії», — сказала Джолі.
За словами міністра, санкції вже шкодять економіці Росії та виснажують ресурси Путіна для продовження війни.
Зміни, які Канада прагне внести у свій закон про санкції, означатимуть, що кошти або майно, вилучені в Росії, можуть бути виплачені, щоб допомогти відновити Україну, або тим, хто постраждав від російського вторгнення.
Законодавство також вимагатиме від банків надавати списки іноземних активів, заморожених урядовими санкціями Канади, щоб Оттава мала інвентаризацію того, що було арештовано.
Раніше Заборона розповідала про показово швидкі рішення канадського судочинства на прикладі призначення компенсації жертвам авіакатастрофи. В січні 2020 року Іран збив пасажирський літак МАУ, загинули 176 громадян шости країн.
Читати більше новин в Telegram