'
Читаєте зараз
Геноцид та війна: в Гаазі розпочався суд проти Росії 

Геноцид та війна: в Гаазі розпочався суд проти Росії 

Анастасія Бодюл

18 вересня Міжнародний суд ООН у Гаазі розпочинає слухання за позовом України проти Росії щодо порушення конвенції про геноцид у зв’язку з війною, йдеться на сайті суду.

Слухання триватимуть з 18 по 27 вересня. В перший день виступить сторона країни-агресорки, наступного дня — представники України. Суд також вислухає ще 32 держави, які беруть участь у справі, зокрема, Німеччина, Австралія, Канада, Нідерланди, Кіпр, Іспанія, Італія, Франція, Великобританія та інші.

Україна 26 лютого 2022 року подала до Секретаріату суду заяву про провадження проти Російської Федерації щодо «спору . . . що стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочинам і покарання за злочини геноциду».

Ухвалою від 16 березня 2022 року суд в Гаазі визначив такі тимчасові заходи:

  • Російська Федерація негайно припиняє військові дії, що розпочала 24 лютого 2022 року на території України;
  • РФ забезпечує, щоб будь-які військові або нерегулярні збройні формування, якими вона може керувати або підтримувати, а також будь-які організації та особи, які можуть бути під її контролем або керівництвом, не вживати жодних заходів для сприяння військові дії, зазначені в пункті 1;
  • обидві сторони утримуються від будь-яких дій, які можуть погіршити або розширити спір перед судом або ускладнити його вирішення.

3 жовтня 2022 року Російська Федерація висунула попередні заперечення щодо юрисдикції суду та щодо прийнятності заяви. Наказом від

Читайте також

7 жовтня 2022 року суд в Гаазі встановив 3 лютого 2023 року як граничний термін, протягом якого Україна могла представити письмову заяву зі своїми зауваженнями та поданнями щодо висунутих попередніх заперечень з боку РФ. Україна подала письмову заяву у встановлений таким чином строк.

У період з 21 липня 2022 року по 15 грудня 2022 року 33 держави подали заяви про втручання в у цій справі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій