'
Читаєте зараз
Гепатит А на Вінниччині: в регіоні почали екстрену вакцинацію

Гепатит А на Вінниччині: в регіоні почали екстрену вакцинацію

Ilona Kivva
Автор:

У Вінницькій області зросла захворюваність на гепатит А: 30 жовтня інфекційну хворобу виявили у п’ятьох районах. Мобільні бригади почали екстрену вакцинацію для тих, хто контактував з хворими, повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Вакцинуватимуть в першу чергу медиків, а потім рідних та близьких, з якими контактували чи живуть разом пацієнти з діагнозом. Загалом на Вінниччину доставили понад 2000 вакцин. 

«Це безоплатні щеплення серед близьких людей пацієнтів з підтвердженими діагнозами. Медики пропонуватимуть їм пройти вакцинацію, оскільки це надійний захист імунітету та можливість зупинити поширення гепатиту А через близькі контакти», — пояснили у МОЗ. 

Випадки вірусного гепатиту А виявили у Вінниці, Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Станом на ранок 31 жовтня у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали. 

Спалах почався у жовтні. Спеціалісти перевіряють усі можливі причини — від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання. Однак джерело інфікування досі не встановлено. 

Гепатит А — це вірусне захворювання печінки. Ним можна заразитися через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Зазвичай передається через брудні руки. Симптоми найчастіше проявляються у дорослих. До важкого перебігу хвороби більш схильні люди за 65 років. Серед них також вищий рівень летальних наслідків.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій