Читаєте зараз
Гілларі Клінтон та Джордж Клуні готують новий документальний фільм про злочини РФ в Україні

Гілларі Клінтон та Джордж Клуні готують новий документальний фільм про злочини РФ в Україні

Yevheniia Kostina

Відома американська політична діячка Гілларі Клінтон разом із зіркою Голлівуду Джорджем Клуні та його дружиною працюють над документальним фільмом, який розкриватиме російські воєнні злочини в Україні, пише The Hollywood Reporter.

Виробнича компанія HiddenLight Productions, співзасновниками якої є Гілларі Клінтон, Сем Брансон та Челсі Клінтон, фінансує новий документальний проєкт. Фільм під робочою назвою «Ластівки повернуться» зосередиться на роботі Ані Нейстат, провідної дослідниці воєнних злочинів Фонду справедливості Клуні. Ані разом зі своєю командою намагається виявити порушення прав людини в Україні російськими загарбниками та притягти винних до відповідальності.

Фонд Клуні активно інвестує у розслідування російських злочинів в Україні, проте ця інформація рідко висвітлюється в ЗМІ через секретність. Однією з основних цілей Фонду є запобігання можливості, що російські військовослужбовці зможуть уникнути відповідальності після війни, як це було у Міжнародному кримінальному суді за підсумками війн на Балканах.

Фонд справедливості Клуні заснований Джорджем та Амаль Клуні у 2016 році. Він підтримує команди правозахисників, які збирають докази для судового розгляду дій злочинців. Головний принцип фонду полягає в універсальній юрисдикції: воєнний злочин є злочином проти людства і підлягає покаранню в будь-якій частині світу.

Старший продюсер документальної серії Unreported World на Channel 4 Лора Варнер буде режисером фільму. Вона є частиною команди Нейстат: вона намагається знайти в зоні війни тих, хто зумів вижити і готові свідчити проти тих, хто скоїв насильство проти них та їхніх сімей.

«Я не сприймаю ‘Ластівки повернуться’ як військовий фільм. Це справжній кримінальний трилер посеред величезного військового конфлікту», — сказала Варнер.

Гілларі Клінтон висловила надію, що, показуючи світу важку роботу Ані та її команди, цей фільм може сприяти миру та відповідальності за руйнівний конфлікт, який продовжує розвиватися в Україні.

Фільм «Ластівки повернуться» знаходиться в стадії виробництва, а його прем’єра очікується у 2024 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій