'
Читаєте зараз
Гітлер — єврей, а євреї — антисеміти. В Ізраїлі обурені нацистськими заявами Лаврова

Гітлер — єврей, а євреї — антисеміти. В Ізраїлі обурені нацистськими заявами Лаврова

Markiian Oliiarnyk
  • Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що саме євреї є найбільшими антисемітами.
  • Також він порівняв Володимира Зеленського з Адольфом Гітлером, припустивши, що у фюрера нібито теж була єврейська кров.
  • В Ізраїлі жорстко розкритикували провокативні закиди Лаврова і викликали російського посла на роз’яснювальну розмову.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розгнівав Ізраїль коментарями про вигадане єврейське походження Гітлера та звинуваченнями євреїв у антисемітизмі. Голова ізраїльської дипломатії Яїр Лапід назвав вислови російського міністра обурливими та непробачними, а міністр комунікацій — оманою, що має на меті виправдати жахливі дії росіян в Україні.

Заборона розповідає про скандальні вислови голови МЗС Росії щодо євреїв і нацизму, а також про те, як на це відреагували в Ізраїлі.


Коментарі Лаврова про нацизм: що наговорив міністр РФ

1 травня 2022 року голова МЗС Росії Сергій Лавров порівняв Володимира Зеленського з Гітлером, заявивши, що у німецького фюрера теж нібито була єврейська кров.

«Він [Володимир Зеленський] висуває аргумент: яка у них [в Україні] може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилятися, але в Адольфа Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найбільш затятими антисемітами, як правило, є євреї», — прокоментував Лавров в інтерв’ю італійській телекомпанії Mediaset.

Про те, що серед предків Гітлера нібито були євреї, стверджував генерал-губернатор окупованої Польщі (1940-1945), один із нацистських лідерів Ганс Франк. Його повісили у 1946 році за вироком Нюрнберзького трибуналу. Цю гіпотезу неодноразово спростовували історики, доводячи, що наукових підтверджень цьому немає. Окрім того, Гітлер ніколи не ідентифікував себе як єврея та прагнув знищити увесь єврейський народ.

Читати більше новин в Telegram

Реакція Ізраїлю на нацистські заяви Лаврова

2 травня міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід розкритикував Лаврова, назвавши його вислови «обурливими, непробачними та історичною помилкою», і наголосивши, що Ізраїль очікує публічних вибачень.

«Сказати, що Гітлер був євреєм, це все одно що сказати, що євреї вбивали самі себе. Нацисти переслідували євреїв, лише нацисти були нацистами, лише нацисти проводили систематичне знищення єврейського народу», — заявив міністр.

За словами ізраїльського журналіста Аміхая Штейна, до МЗС Ізраїлю викликали російського посла для проведення «жорсткої роз’яснювальної розмови».  

Директор музею Голокосту «Яд Вашем» Дані Даян зазначив, що Лавров «перетворив жертв на злочинців на основі абсолютно неправдивого твердження, що Гітлер мав єврейське походження». За його словами, категорично не можна називати українців нацистами, оскільки це спотворює саме його поняття і завдає шкоди жертвам нацизму.

Міністр комунікацій Ізраїлю Йоаз Гендель назвав твердження Лаврова про єврейське походження Гітлера суцільною маніпуляцією. За його словами, російський міністр використав цю широко дискредитовану істориками теорію, як «оману, що має на меті виправдати жахливі звірства росіян в Україні».  

Раніше Заборона розповідала про конфузні заяви Сергія Лаврова після переговорів з головою дипломатії України Дмитром Кулебою у Туреччині 10 березня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій