Читаєте зараз
Головоломки для майбутніх шпигунів. Британське спецагентство влаштувало челендж для дітей на Різдво

Головоломки для майбутніх шпигунів. Британське спецагентство влаштувало челендж для дітей на Різдво

Markiian Oliiarnyk
Різдвяна листівка GCHQ
  • Британський Центр урядового зв’язку розіслав дітям листівки зі складними головоломками.
  • В привітанні всього сім загадок.
  • Агентство пообіцяло направити на спеціальні програми для шпигунів тих, хто впорається з головоломками.

Одне з найбільших шпигунських агентств Великої Британії традиційно розіслало різдвяну листівку з головоломками. У 2021 році відомство дещо змінило формат і розробило не одну, а сім загадок різної складності для дітей віком від 11 до 18 років. Найкмітливіші та найталановитіші діти отримають можливість у майбутньому стати спецагентами.

Заборона розповідає про цікаву різдвяну акцію від британських шпигунів.


Різдвяні головоломки Центру урядового зв’язку

Центр урядового зв’язку Великобританії (Government Communications Headquarters, GCHQ, ЦУЗ), який є одним із найбільших британських розвідувальних агентств, традиційно розіслав різдвяні листівки з набором головоломок, щоб надихнути молоде покоління потенційних секретних агентів, пише CNN

Шпигунська організація щорічно проводить різдвяну акцію для дітей та своїх колег з інших розвідувальних організацій під назвою #GCHQChristmasChallenge. Як правило, листівка містить одну загадку, але цього року відомство спеціально розробило аж сім «диявольських» головоломок для дітей віком від 11 до 18 років. Найкмітливіших відбиратимуть для спеціальних програм підготовки майбутніх спецагентів.

«Якщо ми хочемо зберегти безпеку в країні [Великобританії], навички розв’язання задач і командна робота є абсолютно вирішальними. Тому цьогорічні різдвяні пазли орієнтовані на молодь. Я прагну заохочувати у них розвиток STEM-навичок, стимулювати їх мислити по-іншому та допомагати розвивати наступне покоління талантів», — заявив директор Центру урядового зв’язку Джеремі Флемінг.

Читати більше новин в Telegram
Головоломки з різдвяної листівки 2021 року від Центру урядового зв’язку Великобританії. Фото: пресслужба GCHQ

Відповіді на різдвяні головоломки будуть розміщені на Instagram-сторінці та на офіційному сайті GCHQ.

Центр урядового зв’язку: чим займається

Центр урядового зв’язку завідує питаннями радіоелектронної розвідки та забезпечення кібербезпеки державних органів та армії Великобританії. Агентство було засноване ще у 1919 році, після завершення Першої світової війни. 

Найбільш відомою операцією ЦУЗ є розшифрування Аланом Тюрінгом німецьких повідомлень, закодованих за допомогою шифрувальної машини «Енігма» під час Другої світової. Згідно з історичними хроніками, ця операція дозволила військам союзників виграти кілька важливих кампаній та переломити перебіг війни.

В часи Другої світової війни штаб-квартира GCHQ базувалася у Блетчлі-парк, що у 80 км на північний захід від Лондона. А сучасний штаб агентства знаходиться у місті Челтнем.

Раніше Заборона розповідала про те, як у США маловідомий репер здійснив наїзд на учасників різдвяного параду, внаслідок якого постраждало понад 40 людей, зокрема і дітей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій