Google презентувала зчитувач рукописів: чому це геніально
- Техногігант все більше впроваджує функцій та технологій, заснованих на штучному інтелекті.
- Одна з передових розробок 2022 року допоможе розшифровувати написане рукою всього в один клік.
- Велике оновлення для Google Lens допомогають вдосконалити лікарі та фармацевти.
В компанії Google тестують функцію, яка може автоматично розшифровувати рецепти від лікарів та шукати згадані у них медичні препарати. У перспективі технологія допоможе розбирати не тільки рецепти, а й великі рукописні документи.
Заборона розповідає про функцію, над якою працюють у корпорації.
Оновлення Google Lens: як працюватиме
Щороку компанія-техногігант проводить в Індії масштабну презентацію, на якій представляє десятки функцій, що знаходяться у розробці. У 2022 році однією з таких новинок став так званий розшифрувальник, пише TechCrunch.
Це зчитувач, який розпізнає написані нерозбірливим почерком лікарські рецепти, щоб пацієнт міг без зайвих проблем знайти необхідні ліки.
«Велика кількість лікарів виписує рецепти поспіхом, тому їхні пацієнти практично не можуть зрозуміти, що написано. Ця проблема існує десятиліттями, і багато технологічних фірм намагалися її вирішити, однак без успіху. Тепер це майже вдалося зробити Google», — пояснили у виданні.
Читати більше новин в TelegramДля створення функції розробники співпрацювали з фармацевтами та лікарями, однак роботу ще не завершено. Було представлено тільки дослідницький прототип.
Тестова технологія вбудована у Google Lens і заснована на штучній нейромережі, яка переводить у текст рукописні рецепти лікарів.
Це працює так:
- рецепт треба сфотографувати і завантажити у Lens;
- алгоритм розшифрує записи і порівняє згадані назви з лікарськими препаратами, згадки про які є у мережі;
- технологія покаже користувачу згадані у рецепті медичні препарати.
У перспективі, за словами розробників, функція допоможе не тільки розшифровувати назви препаратів. «Це працюватиме також як допоміжна технологія для оцифрування рукописних медичних документів шляхом збільшення кількості людей у циклі, таких як фармацевти, однак жодне рішення про лікування не буде прийматися виключно на основі результатів, наданих цією технологією», — йдеться в заяві компанії.
Коли функція стане доступна для більшості користувачів та якими мовами буде представлена, у компанії поки не розголошують.
Раніше Заборона розповідала про оновлення у Google Search, яке дозволяє користувачам видаляти небажану інформацію про себе. Вона також дає змогу напряму, без додаткових програм, відстежувати, що про тебе пишуть на сайтах.
Читати більше новин в Telegram