Читаєте зараз
Google проведе велику чистку акаунтів: як зберегти важливі фото і документи

Google проведе велику чистку акаунтів: як зберегти важливі фото і документи

Ilona Kivva
Автор:
  • Технокомпанія оновила політику безпеки і з грудня 2023 року почне ревізію облікових записів.
  • Неактивні акаунти, а також всі дані, прикріплені до них, буде безповоротно видалено. У Гугл є принаймні п’ять критеріїв активності.
  • Чистка буде розгортатися поступово. Обіцяють надіслати кілька повідомлень-попереджень.

Щоб зберегти важливу інформацію, перш за все, варто перевірити, чи всіма своїми обліковками ви користуєтеся (не забудьте про резервні та архівні акаунти). Також бажано налаштувати сповіщення, щоб не пропустити повідомлення від компанії. Особливо цінні дані краще зберегти на інших носіях.

Заборона розповідає про оновлену політику безпеки.


Gmail, Photos, Docs: що видалять у грудні-2023

Компанія-техногігант оголосила про проведення масштабної перевірки облікових записів та основних сервісів: Gmail, Docs, Meet, Photos, Календар тощо, пише Forbes.

Ревізія почнеться у грудні 2023 року. У її рамках частину акаунтів буде видалено. Перш за все, під чистку потраплять ті, що були створені, але не переглядалися взагалі, пізніше — неактивні понад двох років. Поступово перейдуть на новіші обліковки. 

Активність вимірюється на основі таких дій:

Читати більше новин в Telegram
  • читання або надсилання електронної пошти;
  • використання Google Диска;
  • перегляд відео на YouTube;
  • завантаження програм в Google Play;
  • використання пошуковика (перед цим треба увійти в акаунт).

«Процес видалення облікового запису та вмісту буде розгортатися повільно й обережно, із завчасним повідомленням. За кілька місяців до видалення ми надішлемо кілька сповіщень як на адресу електронної пошти облікового запису, так і на адресу, яка була вказана при реєстрації як додаткова», — пояснила віцепрезидентка Гугла з управління продуктами Рут Крічелі.

Важливо! Чистка стосуватиметься лише особистих акаунтів та не торкнеться таких організацій, як школи чи підприємства.

Так, будуть видалені всі фото, листи та документи, які збули на акаунті. Щоб зберегти важливу інформацію, треба перевірити, чи всіма своїми обліковками ви активно користуєтеся, особливо резервними чи архівними.

Зайдіть в акаунт і прочитайте принаймні кілька листів, перевірте вміст диска, подивіться відео на YouTube. Налаштуйте сповіщення на пошті, щоб у разі чого вчасно зайти на сторінку. Якщо маєте кілька старих акаунтів, збережіть важливі файли на іншому носії.

Чистка проводиться у рамках оновленої політики компанії. Вона спрямована на посилення захисту даних користувачів. Облікові записи, які не використовуються протягом тривалого часу, частіше зламують. Також у таких обліковках часто ще не налаштована двофакторна автентифікація. 

Ще однією причиною може бути розвантаження системи. Так, кількість активних користувачів Gmail станом на липень-2023 становить 1.8 млрд, а Google Photos —  приблизно 2 мільярди.

Раніше Заборона розповідала про оновлення системи безпеки у пошуковику Гугл. Зокрема, було додано окремий режим розмиття, який дозволяє не повністю прибирати небажаний вміст, а лише блюрити його, як це відбувається у соціальних мережах Instagram та Twitter. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій