'
Читаєте зараз
Гори з «Гри престолів» тепер під захистом ЮНЕСКО: чим вони цікаві

Гори з «Гри престолів» тепер під захистом ЮНЕСКО: чим вони цікаві

Іван Скорина
  • Підрозділ ООН, що опікується культурою, вніс ірландський історичний регіон Морн-Галліон-Странгфорд до списку геологічних парків.
  • Гори Морн з’явилися в часи неоліту і вважаються одним з найбільш мальовничих куточків острова.
  • Охорона ЮНЕСКО означає не просто залучення фінансів на підтримку збереження пам’ятки, але й підвищену привабливість для туристів.

Регіон, де знаходяться гори Mourne, відомі як місце знімання екранізації романів Джорджа Мартіна «Пісня льоду та полум’я». Він також став прообразом фантастичного світу Нарнії К.С. Льюїса.

Заборона розповідає про визначні місця зі світу Семи королівств, які існують насправді. 


Фон із Game of Thrones у Північній Ірландії: статус геопарку

Регіон Морн-Галліон-Странгфорд на південному сході Північної Ірландії став глобальним геопарком ЮНЕСКО. Він включає три зони: 

  • гори Морн із 850-метровим піком Слив-Донард;
  • геологічне утворення кільце Галліона;
  • найбільше прибережне озеро Великобританії Странгфорд Лох.

Гірський хребет формувалися з часів неоліту і включає найвищу гору в Північній Ірландії – Слив-Донард. Іншим визначним утворенням тут є Стіна Морна, що простягається на 35 км на 15 вершинах хребта. Стіну будували 18 років зі звичайного каменю, щоб вберегти водосховища Silent Valley та Ben Crom від зараження худобою.

Гори Морн століттями надихали письменників, музикантів і шукачів пригод, наприклад, ірландського поета Персі Френча. Цей ландшафт також став прообразом магічного світу «Хронік Нарнії» К. С. Льюїса. Зрештою, навколо цього хребта знімали велику частину серіалу HBO «Гра престолів», що зробило це місце найціннішим туристичним об’єктом в країні. Їх можна побачити у пілотному епізоді та першому сезоні серіалу. У третьому сезоні для зйомок використали сусідній ліс Толлімор. 

Читати більше новин в Telegram

Іспанія, Марокко, Хорватія та Ісландія: інші пам’ятки ЮНЕСКО з серіалу

Game of Thrones (GOT) відомий своїм багатством природних пейзажів і архітектури. Серіал знімали у кількох інших місцях, які захищає ЮНЕСКО. Серед них: 

  • Севільський Алькасар в Іспанії, що став прообразом Будинку Мартелла в п’ятому та шостому сезонах GOT. Для зйомок у серіалі використовувалися чотири різні частини палацу, серед яких Посольский зал, басейн Меркурія, лазні Марії де Паділья та сади.

  • Марокканська фортеця Айт-Бен-Хадду, яку можна побачити у третьому сезоні фентезі як вигадані міста Пентос і Юнкай, який Дейнеріс Таргарієн звільняє у відомій сцені.
  • Місто Дубровник в Хорватії, яке автори серіалу перетворили на столицю Семи королівств. Головний в’їзд до міста під назвою Ворота Піле став референсом до Королівської Гавані.
  • Собор Святого Якова в Шибенику з’явилась у п’ятому сезоні як House of Black and White, який став новим домом Ар’ї Старк. Саме тут можна знайти Безликих Людей, Залізну банку та Місячних співаків. Шибеник використали для створення образу одного з вільних міст Ессоса – Браавоса. 
  • Ісландський Національний парк Тінґветлір з четвертого сезону GOT, в якому знаходиться ущелина Альманнаг’я – місце фільмування подорожі Ар’ї Старк до замку Ейрі. Каньйон біля водоспаду Оксарарфосс також використали для зображення Кривавих воріт у «Грі престолів».
Локації з серіалу «Гра престолів». Джерела: Locatify, Time Out, Dosde, Wikipedia

Раніше Заборона розповідала про нові серіали, які варто подивитися у травні 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій