Читаєте зараз
Готуємо військову відповідь: поляки дали однозначний сигнал Лукашенкові

Готуємо військову відповідь: поляки дали однозначний сигнал Лукашенкові

Ilona Kivva
Автор:

Польща підготувала сценарії використання російських активів у Білорусі, якими, безсумнівно, є група Вагнера. На кожну загрозу готується симетрична військова відповідь, заявив очільник Бюро національної безпеки Республіки Польща Яцек Сєвєра.

«Применшувати дії Вагнера є помилкою, і цього не можна робити. Може становити ризик навіть група із 100 осіб із бойовим досвідом і заохочена до дестабілізації поблизу Сувальського коридору [територія навколо Сувалок, Августова та Сейн, яка одночасно з’єднує територію балтійських країн з Польщею та рештою країн НАТО, а також відокремлює територію російської Калінінградської області та Білорусі]», — зазначив він.

Сувальський коридор. Інфографіка: Крим.Реалії

Польща впевнена, що напруга на кордоні буде тривалою, тому триває робота з подальшого налагодження системи планування та застосування Збройних сил у цій зоні.

Сєвєра акцентував, що в довгостроковій перспективі Росія продовжуватиме намагатися дискредитувати Польщу на міжнародній арені — показуючи її як імпульсивну країну, яка реагує непропорційно, не є надійним партнером і намагається втягнути НАТО у війну.

«Ми очікуємо, що Росія все частіше вдаватиметься до інструментів асиметричного шантажу. Також можливе посилення ядерного шантажу, який тимчасово відійшов на другий план, оскільки, як і всілякі залякування, в якийсь момент перестав мати бажаний політичний ефект. На Запорізькій атомній електростанції все ще можливі провокації: у нас є інформація про відновлення роботи зупиненого раніше реактора», — розповів очільник Бюро національної безпеки Республіки Польща.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій