Читаєте зараз
Готують напад на Тайвань? Китай узаконив закордонні військові операції

Готують напад на Тайвань? Китай узаконив закордонні військові операції

Ilona Kivva
Автор:
Сі Цзіньпінь
  • Президент КНР підписав указ, який дозволяє використовувати військові формування Китаю у мирний час.
  • Директива складається з шести розділів, у яких викладено випадки, у яких країна може проводити збройні спецоперації.
  • Повний текст документа не розповсюджують, що неабияк непокоїть Захід.

У Китаї зробили законними міжнародні військові операції, якщо вони мають «мирний характер». Світова спільнота побоюється, що це стане приводом для нападу на Тайвань, адже 10 червня 2022 року міністр оборони Китайської Народної Республіки (КНР) Вей Фенхе вже пригрозив США, що такий розвиток подій можливий.

Заборона розповідає про директиву Сі Цзіньпіня щодо проведення спецоперацій.


Директива Сі Цзіньпіня 13 червня

Президент Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін підписав директиву, що регулює так звані «невоєнні» військові операції, пише Radio Free Asia (RFA).

Указ набирає чинності 15 червня 2022, але його повний текст влада КНР не оприлюднила. «Здебільшого він регулює основні принципи, організацію та командування, види операцій, оперативне забезпечення та політичну роботу, а також їх виконання військами, що забезпечує правову основу для військових операції», — йдеться у короткому звіті державного інформаційного агентства Китаю Сіньхуа.

За даними RFA, документ складається з 59 статей і шести розділів, у яких обґрунтовується проведення міжнародних збройних операцій для «підтримки національного суверенітету та регіональної стабільності».

Читати більше новин в Telegram

Затвердження директиви, а також приховування її повного тексту викликало занепокоєння у світової спільноти через те, що Пекін може таким чином готувати підґрунтя для вторгнення на Тайвань під виглядом «спеціальної операції».

Річ у тім, що Тайвань ніколи не керувався Комуністичною партією Китаю (КПК) і не входив до складу Китайської Народної Республіки, а 23 мільйони жителів острова не бажають відмовлятися від свого суверенітету. Офіційний Пекін, зі свого боку, наполягає, що острів є частиною КНР.

Незалежність Тайваню: зустріч міністрів оборони КНР та США 10 червня

Хоч незалежність Тайваню поза материковим Китаєм офіційно не проголошувалася, у республіки є власна конституція, уряд та війська. Як пише BBC, КНР все більше непокоїться, що Тайвань просуває ідею офіційного проголошення незалежності у кордонах острова як окремої нової держави, а не Китайської Республіки, яка була проголошена у 1911 році.

Так, 10 червня у Сінгапурі пройшла зустріч міністрів оборони США Ллойда Остіна та Китайської Народної Республіки Вей Фенхе. Основною темою для обговорення стала ситуація навколо Тайваню, якому Сполучені Штати продають зброю, зазначили у CNN.

Вей Фенхе заявив, що Китай не буде вагатися щодо військових дій в разі оголошення Тайванем незалежності. 

Своєю чергою представник Вашингтона наголосив, що США дотримуються  політики «єдиного Китаю», але попередив, що дії КНР у регіоні все більше насторожують. Остін закликав країну не провокувати нестабільність у регіоні.

Раніше Заборона розповідала історію тайванського питання та про публічну заяву американського лідера Джо Байдена 23 травня 2022 року, що у разі нападу Китаю на Тайвань американська армія буде готова втрутитися у конфлікт.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій