Читаєте зараз
Готуються до zero hour: у Британії може з’явитися свій аналог HIMARS

Готуються до zero hour: у Британії може з’явитися свій аналог HIMARS

Ilona Kivva
Автор:
  • На озброєнні країни знаходяться 48 реактивних систем залпового вогню M270 у двох модифікаціях.
  • РСЗВ є першою версією відомих американських комплексів HIMARS.
  • Суто британською є версія B1 з посиленим захистом кабіни, але найновішою вважається варіант А2. Така техніка почала надходити на озброєння США тільки у 2022 році.

Сполучене Королівство може отримати ліцензію від американського уряду на власне виробництво реактивних систем залпового вогню типу M270. У такому разі країна зможе поекспериментувати зі зброєю, наприклад, встановити на неї башту від потужних німецьких артустановок RCH155. Це допоможе замінити частину британських гаубиць AS-90 набагато сучаснішою зброєю на випадок можливого нападу країни-агресорки.

Заборона розповідає про оновлення британською воєнної техніки.


Сполучене Королівство оновлює парк РСЗВ: що замінять

На озброєнні Великої Британії знаходяться 48 реактивних систем залпового вогню M270. Більшість у версії B1. Вони мають більш захищену кабіну у порівнянні з іншою технікою цієї моделі. Решта — у моделі А1. Однак Міноборони країни має намір оновити всі машини до останньої модифікації А2, а також поповнити автопарк новою технікою, пише експерт з озброєння під ніком The Other Chris.

«Оновлення має на меті довести машини до стандарту M270A2 і досягти цього шляхом рекапіталізації техніки, яка перебуває на озброєнні, а також модернізації законсервованих шасі M270A0. Метою є наявність станом на zero hour [вирішальний момент або час наступу у військовому слензі] нового парку РСЗВ, здатного вести вогонь низкою ракет і снарядів», — каже військовий аналітик.

Побудова РСЗВ M270. Фото: The Other Chris/Twitter

Проєкт реалізовуватимуть у три способи:

Читати більше новин в Telegram
  • капітальний ремонт існуючих шасі (червоний квадрат);
  • повне оновлення кабіни (синій квадрат);
  • капітальний ремонт системи запуску та встановлення нової системи управління вогнем (зелений квадрат).

Оновлення доручили американській компанії Lockheed Martin, яка є розробником цього озброєння. Роботи зможуть проводити безпосередньо у Сполученому Королівстві, але є одна проблема. M270 засновані на шасі від американської бойової машини піхоти Bradley. Щоб вирішити це, розглядають використання британської підвіски Horstman. Над адаптацією працює провідне британське оборонне підприємство BAE.

«Це змушує замислитися над тим, чи могло б Міністерство оборони країни отримати ліцензію від уряду США, щоб укласти контракт на місцеве виробництво у Великій Британії для майбутніх програм. Якщо так, можна буде встановити на шасі M270 навіть башту від RCH155 (AGM) [німецької самохідної артустановки]. Це б забезпечило додаткові можливості для заміни AS-90 [британська САУ, розроблена у 1990-х роках. Повний аналог польських Crab]», — каже The Other Chris.

M270 MLRS: характеристики

РСЗВ були першою версією відомих американських HIMARS. Більшість M270 у США зняли з озброєння, але їх продовжують використовувати у Німеччині, Греції, Франції, Ізраїлі, Італії, Японії, Саудівській Аравії, Південній Кореї, Туреччині та Великій Британії.

Особливістю є те, що техніка не має пускових рейок — ракети стріляють прямо з контейнерів. Кожен такий одноразовий пакет вміщує шість снарядів.

Якими ракетами стріляють M270:

  • стандартна 227-мм ракета HE-FRAG — радіус ураження до 40 км;
  • двома типами касетних ракет, оснащених протитанковими суббоєприпасами та протитанковими мінами АТ-2 (боєголовки взаємозамінні);
  • керованими ракетами GMLRS —  радіус дії 70 км (є два типи боєголовок: для точних ударів по точкових цілях та для більш масштабних цілей);
  • тактичні ракети MGM-140 ATACMS — дальність ураження до 165 кілометрів (у версії MGM-168 до 300 км).

Один M270 можна завантажити двома контейнерами одразу, що дозволяє йому запускати одразу до 12 ракет або дві далекобійні ATACMS.

Раніше Заборона розповідала особливості надпотужної американської артилерійської системи HIMARS та про те, для чого вона була створена. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій