'
Читаєте зараз
ЗСУ б’ють по окупантах з саморобних РСЗВ: що вигадали захисники

ЗСУ б’ють по окупантах з саморобних РСЗВ: що вигадали захисники

Ilona Kivva
Автор:
  • На Дніпропетровщині українські механіки самотужки створили реактивну артсистему, яку назвали «Відьмаком».
  • Для РСЗВ використано частину направляючих труб від «Градів», що було встановлено на просту колісну тачанку.
  • Українські захисники експериментують з пікапами. Їх оснащують пусковими установками від трофейного гелікоптера Ка-52.

Збройні сили України використовують для боротьби з окупантами не тільки вітчизняне та західне заводське озброєння, а навіть саморобну техніку. Така техніка має невисоку точність, але здатна знищувати живу силу та бронетехніку ворога.

Заборона розповідає про імпровізовану зброю, яку вигадують українські захисники.


Система «Відьмак» і ракети на пікапах: що може саморобна техніка

Українські захисники вигадують оригінальні засоби, щоб нищити окупантів, наприклад, саморобні реактивні системи залпового вогню.

Одну з таких систем показали бійці дніпровської роти територіальної оборони «Азов». Створили зброю, яку назвали «Відьмак», у Кривому Розі.

Українська саморобна РСЗВ «Відьмак». Фото: ТрО «АЗОВ» Дніпро/Telegram
Причіпна РСЗВ «Відьмак». Фото: ТрО «АЗОВ» Дніпро/Telegram

Це легка причіпна установка, яку можна кріпити навіть до легкових автівок. На колісному шасі встановлено дев’ять направляючих від РСЗВ БМ-21 «Град», які, найімовірніше, були зняті з пошкоджених артилерійських систем, пише Мілітарний

Читати більше новин в Telegram

Зброя оснащена простою системою стабілізації, наведення та керування запуском. Стріляє вона 122-мм стандартними градівськими снарядами з уламково-фугасною боєголовкою HE-FRAG. Одна така ракета важить близько 66.6 кілограма. Направляючі від реактивної артилерії також підходять для запуску снарядів, оснащених запальними, хімічними, димовими, освітлювальними або касетними боєголовками. Останні можуть містити протитанкові або протипіхотні суббоєприпаси. «Відьмаки» призначені для загальної вогневої підтримки, а також знищення бронетехніки та живої сили ворога.

Також пускові частини від реактивної артилерії українські воїни встановлюють на пікапи та інші автівки. Деякі з таких машин навіть адаптували під некеровані авіаційні ракети.

Українська імпровізована РСЗВ на базі пікапа. Фото: Special Kherson Cat/Twitter
Українська імпровізована РСЗВ на базі пікапа. Фото: Special Kherson Cat/Twitter

Реактивна установка на Mitsubishi L200 на фото призначена для запуску ракет НАР класу С-8. Ці снаряди створені для штурмовиків, бомбардувальників та військових гелікоптерів різних типів. Наприклад, такі ракети випускаються з російських вертольотів Ка-52. Установка саме з цих гелікоптерів, ймовірно, використана в українському саморобному РСЗВ-пікапі.

Імпровізована реактивна система має додаткову стабілізацію, а ракета випускається із декількома видами бойових частин. Управління вогнем здійснюється безпосередньо із салону.

Пульт запуску ракет для РСЗВ на базі пікапа. Фото: Special Kherson Cat/Twitter

Щоб це реалізувати, потрібно було підвести електроспуск до багажника, на якому встановлена установка. Судячи з фото і відео, залп здійснюється повністю автоматично.

Самі ракети належать до класу некерованих та мають калібр 80 міліметрів. Їх класичне призначення — знищення техніки та живої сили супротивника з повітря. Наземні установки з С-8 мають вкрай низьку точність, а розсіювання вогню при дальності пострілу у два кілометри, складає близько шести метрів від точки наведення. Попри це, такі установки можна використовувати для ударів по позиціях та живій силі ворога.

Раніше Заборона розповідала про бронетранспортери Kirpi, перша партія яких прибула в Україну з Туреччини. На техніку можна встановлювати додаткові бойові модулі з ракетними установками чи іншими системами запуску снарядів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій