'
Читаєте зараз
ГПУ: Медичний центр продавав дітей іноземцям

ГПУ: Медичний центр продавав дітей іноземцям

Сергій Сурепін

16 липня поліція повідомила про підозру представникам українського медичного центру, які продавали немовлят іноземцям. Про це розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє агентство Українські Новини.

За словами Луценка, в 2010 році громадяни Молдови та Німеччини створили в Україні клініку «Біотехком». Клієнтами були громадяни різних країн Європи. На початку 2011 року їхніми клієнтами стало італійське подружжя, яке потребувало допомоги сурогатної матері. Луценко розповів, що італійське подружжя, використавши підроблені документи центру «Біотехком» і українського РАГСу, зареєструвалося батьками дитини і в жовтні 2011 року вивезли немовля до Італії. Медичний заклад отримав від іноземців 32 тисячі євро, мати — 6 тисяч. Усього вдалося зафіксувати понад тисячі випадків незаконного сурогатного материнства в Україні — ДНК батьків і дитини не збігалися. За його словами, немовля зараз перебуває у дитячому будинку в Італії, а подружжям займаються місцеві правоохоронці.

До правоохоронців надійшло 43 звернення депутатів про тиск на бізнес «Біотехком». Генеральний прокурор закликає потерпілих звертатись до правоохоронних органів. Разом з цим Луценко закликав Раду і МОЗ ухвалити закон, який би регламентував законний порядок сурогатного материнства.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій