Читаєте зараз
Гранати-конструктор: США купили у Норвегії незвичну вибухівку

Гранати-конструктор: США купили у Норвегії незвичну вибухівку

Ilona Kivva
Автор:
  • Пентагон ще у серпні-2022 замовив з норвезької оборонної компанії Nammo понад 75 000 гранат Scalable Offensive Hand Grenade (SOHG). Перша партія надійде вже восени-2023.
  • Вибухові пристрої називають наступальними, адже конструкція робить їх вкрай ефективними для просування вглиб укріпленої ворогом території.
  • Головна фішка пристрою у тому, що його потужність можна регулювати прямо на полі бою

SOHG — це по суті окремі гранати-модулі, які з’єднуються між собою як конструктор. Таким чином можна за кілька секунд зробити вкрай потужну вибухівку або використовувати більш локальні окремі частинки. Зброя була б вкрай корисною для українських воїнів, щоб вибивати ворога з окопів.

Заборона розповідає про зброю, яку придбало Міноборони США.


SOHG: як працює

Пентагон у серпні 2022 року підписав контракт з норвезькою оборонною компанією Nammo на придбання 76 935 гранат Scalable Offensive Hand Grenade (SOHG). Так звані приймальні випробування (тести пробної партії) успішно завершилися у червні-2023, і вже до середини осені армія США отримає першу партію, пише National Defense.

Вибухові пристрої SOHG називають наступальними, адже конструкція робить їх вкрай ефективними для просування вглиб укріпленої ворогом території. Фішка у тому, що потужність можна регулювати. Це працює на кшталт конструктора Lego — на кожній одиниці є спеціальна різьба, що дозволяє з’єднувати разом до трьох пристроїв. Одна: слабкіший локальніший вибух, дві — потужніший, три — більш розосереджений, тобто у зоні ураження буде більша площа.

Модульні гранати Scalable Offensive Hand Grenade (SOHG). Фото: Nammo

Читати більше новин в Telegram

«Тактична дилема, з якою стикаються війська, полягає в тому, чи повинні їхні й так важкі особисті вантажі включати гранати різного розміру. З масштабованою наступальною ручною гранатою вам потрібен лише один продукт. Він може використовуватися в різних ситуаціях, адже користувач може самостійно масштабувати ефект під час місії», — пояснив директор відділу із виробництва ручних гранат Nammo Оллі Хар’ю.

В основі кожного окремого модуля лежить наступальна граната HGO 115-3.5 від цієї ж компанії. Залежно від типу вона може мати 115 або 130 г вибухової речовини.

Короткі характеристики:

  • висота з запобіжником — 85 мм;
  • діаметр корпусу модуля — 53 мм;
  • вага — 230 г із запобіжником;
  • затримка перед вибухом — 3-5;
  • граничні температури використання — від -46°C до +63°C, але зберігатися цілими можуть при ще більш екстремальних.

Гранати могли б стати цікавим варіантом для Сил оборони України. Вони б згодилися, щоб вибивати ворога із окопів, вважають у Defense Express.

Вартість угоди зі Штатами не розголошують, тож чи доцільні вони з точки зору ціни, незрозуміло. Однак терміни поставок доволі швидкі для таких великих об’ємів. А враховуючи те, що Норвегія активно допомагає ЗСУ з озброєнням, проблем з погодженням на укладання угоди бути не повинно.

Раніше Заборона розповідала про артилерійські снаряди 155 BONUS, які помітили в Україні. Кожен такий боєприпас несе у собі розумні боєголовки, які можуть вражати одразу дві цілі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій