'
Читаєте зараз
Громаді Києва повернули частину парку «Голосіївський»: що за справа

Громаді Києва повернули частину парку «Голосіївський»: що за справа

Ilona Kivva
Автор:

Громаді Києва остаточно повернули Біличанський ліс, який входить до національного природного парку «Голосіївський», повідомив мер Віталій Кличко.

Верховний Суд залишив у силі постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яким громаді столиці повернуто 3 000 гектарів. Юристи домоглися скасування в судах рішення Бучанської районної ради від 2021 року. Ним передбачалось незаконне приєднання природоохоронної території до селища Коцюбинське на захід від Києва. Кличко заявив, що Бучанська районна рада хотіла забрати ліс, щоб віддати його під забудову.

Відомо також, що у 2008 році депутати Коцюбинської селищної ради самовільно розподілили 501 ділянку лісу місцевим депутатам та їхнім родичам. Згодом прокуратура скасувала більшість актів права власності на землю.

У вересні 2023 року рух «Чесно» повідомив, що Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення ОАСКу. У тому рішенні фактично йшлося про те, що половина Святошинського району міста Києва, до якої входить Біличанський ліс, визнавалася частиною селища Коцюбинське.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій