'
Читаєте зараз
Гроші, робота, житло для переселенців. В Кабміні нарешті розкрили деталі програми

Гроші, робота, житло для переселенців. В Кабміні нарешті розкрили деталі програми

Iryna Troian
Автор:
  • В Україні стартувала державна програма з допомоги українцям під час війни.
  • Відтак кожен переселенець отримає по 2000 гривень, а тим, хто надав прихисток, відшкодують витрати за комуналку.
  • Також передбачені додаткові виплати роботодавцям, які візьмуть внутрішньо переміщених осіб.

З 21 березня 2022 року в Україні запрацювала велика програма допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. У ній передбачено три напрямки: грошове забезпечення, працевлаштування та житло. 

Заборона розповідає деталі кожного з напрямків державної підтримки громадян України в умовах воєнного стану.


Допомога вимушеним переселенцям: що відомо

В Україні стартувала програма масштабної допомоги українцям під час війни, повідомив у зверненні прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Ця ініціатива охоплює три напрямки: гроші, роботу та житло.

Їхня реалізація розпочалась 21 березня 2022 року з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. З 30 березня зареєструватись можна буде через «Дію».

Гроші

Читати більше новин в Telegram

Кожному переселенцю в Україні, який переїхав із зони активних бойових дій, виплачуватимуть мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2000 гривень. Кошти можна буде отримати через застосунок «Дія», де їх перерахують на банківську картку. 

Також 3000 грн держава виплачуватиме на кожну дитину, яка через війну змушена була виїхати в більш безпечні регіони України. Таку ж суму щомісяця отримуватимуть й особи з інвалідністю.

Робота

В уряді передбачили програму з працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава виплачуватиме 6 500 гривень за кожного працевлаштованого тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів. Ці кошти мають йти на оплату праці таких працівників.

Житло

Раніше 11 березня уряд ухвалив рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах. 

Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг. Це варто зробити не пізніше третього робочого дня після звітного місяця.

З 21 березня цю програму доповнили відшкодування за комунальні послуги для сімей, які надали своє житло переселенцям. Всі, хто надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть по 450 гривень в місяць 

за кожного, кому допомогли.

Раніше Заборона розповідала про процедуру оформлення 6 500 гривень допомоги від держави.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій