Читаєте зараз
Гроші у кредит і не тільки: які зміни у законопроєкт про допомогу Україні розробляє Палата представників

Гроші у кредит і не тільки: які зміни у законопроєкт про допомогу Україні розробляє Палата представників

Ilona Kivva
Автор:

Спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон заявив, що законопроєкт про виділення Україні допомоги може включати нововведення. Він очікує на просування акту після того, як Палата представників повернеться з канікул, пише The Hills.

В контексті запропонованого президентом Джо Байденом законопроєкту про нацбезпеку Джонсон підкреслив, що триває пошук компромісу. В умовах розділеного уряду деякі речі повинні бути двопартійними.

«Коли справа доходить до доповнення, ми працюємо над досягненням консенсусу. Ми говорили з усіма членами, особливо зараз, під час роботи в окрузі. Коли ми повернемося після цього періоду до роботи, ми будемо просувати продукт, але я думаю, що він буде мати деякі важливі нововведення», – сказав Майк Джонсон.

Йдеться, зокрема, про ідею надання Україні грошей у кредит. Цей варіант розглядають, як спосіб водночас підтримати державу-союзницю та зменшити занепокоєння американських консерваторів щодо більших витрат.

Крім того, Джонсон згадав про закон REPO (Rebuilding Economic Prosperity and Opportunity). Він уповноважує президента заарештовувати заморожені в США російські суверенні активи, включно з активами Центробанку РФ, і передавати їх Україні для використання проти країни-агресорки. 

«Якщо ми можемо використовувати конфісковані активи російських олігархів, щоб дозволити українцям боротися з ними, це чиста поезія. Навіть Трамп говорив про концепцію позики: ми не просто надаємо іноземну допомогу, ми встановлюємо відносини, щоб вони могли повернути її нам, коли настане відповідний час», – сказав спікер Конгресу.

Голова Комітету розвідки Палати представників Майк Тернер напередодні запевнив, що Майк Джонсон нібито виставить допомогу Україні на голосування без зволікань. Це має відбутись після великодніх канікул конгресменів, які завершуються 9 квітня.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій