'
Читаєте зараз
Гуманітарна допомога не доїжджає до військових: митники розповіли, наскільки часто

Гуманітарна допомога не доїжджає до військових: митники розповіли, наскільки часто

Ilona Kivva
Автор:

Впродовж 9 місяців 2023 року (тобто з січня по вересень включно) було перевірено понад 9 000 фактів перевезення гуманітарних товарів. Вони сумарно були задекларовані як допомога на 200 військових частин. У близько 3 000 випадках товари так і не доїхали до військових (це третина від загальної кількості), відзвітували у Державній митній службі України.

Митники також нагадали, що ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства. Воно передбачає кримінальну і адміністративну відповідальність.

«З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних до відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, передбаченого статями 190, 201-2, 358 Кримінального кодексу України [шахрайство, незаконне використання гуманітарної допомоги, підроблення документів]. Також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги», — кажуть у службі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій