Читаєте зараз
Гуменюк повернули в ОК «Південь»: Медіарух вимагає звільнення

Гуменюк повернули в ОК «Південь»: Медіарух вимагає звільнення

Анастасія Могилевець

Ексочільниця пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк стала заступницею начальника управління комунікацій Оперативного командування «Південь». Журналісти проти такого рішення.

Гуменюк не уточнила, коли саме відбулося призначення, але сказала, що воно не нове. За словами комунікаційниці, її посада відрізняється від тієї, яку вона обіймала в пресцентрі Сил оборони Півдня.

«Тут є деяка різниця, хоча б навіть у тому, що тепер це не Сили оборони, це трошки інше утворення, а вже в межах компетенції ОК «Південь». Це управління створене в рамках реформи комунікації в Збройних силах в цілому. Воно порівняно нова структура, але основне її покликання — це покращення комунікацій з висновками, які були зроблені з початку повномасштабного вторгнення», — каже посадовиця.

Після цього спільнота «Медіарух» виступила з вимогою звільнити Наталію Гуменюк. Її призначення зневажає думку медійників та інтереси суспільства, йдеться у зверненні журналістів.

«Ігнорування думки професійної спільноти та громадськості у питаннях взаємодії військових з цивільною пресою створює додаткову соціальну напругу. Також це свідчить про продовження помпадурних практик обмеження роботи журналістів з боку військових. Ми з гідністю приймаємо цей «подарунок» напередодні Дня журналіста, як прояв справжнього ставлення до медіа та наших читачів з боку командування Сил Оборони України та цивільних осіб і чиновників, залучених до цього призначення», — сказано у заяві. 

Вони вимагають від військового та політичного керівництва країни, Офісу президента, Міноборони, Генштабу та Сухопутних військ, відкликати призначення та відсторонити Гуменюк від будь-яких посад, які передбачають взаємодію із ЗМІ від імені Сил оборони України.

Ввечері 5 червня в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ повідомили, що Наталію Гуменюк призначили на нижчу посаду в рамках організаційних заходів, а згодом — перевели до іншого органу військового керівництва.

Спільнота «Медіарух» — об’єднання українських ЗМІ та громадських організацій, що відстоює дотримання журналістських стандартів у засобах масової інформації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій