ГУР МО розповіло, як Росія використовує Придністров’я протягом 30 років
- У невизнаній «Придністровській Молдавській Республіці» Росія організувала центр нелегального продажу зброї.
- Контрабанду реалізують під прикриттям військових навчань.
- РФ готує у Придністров’ї додатковий плацдарм для наступу на Україну і, ймовірно, Молдову.
За 30 років російської окупації непідконтрольні Молдові райони Придністров’я перетворилися на справжні центри контрабанди зброї. А віднедавна Кремль ще й визначає «ПМР», як можливий плацдарм для наступу на Україну, або ж і на саму Молдову.
Заборона розповідає про те, як Росія використовує окуповану територію Молдови і про ймовірні подальші плани Кремля у невизнаній республіці.
«ПМР» стала хабом контрабанди зброї: дані розвідки
Російська Федерація використовує склади боєприпасів в Придністров’ї для контрабанди зброї, доповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
«30 років тому РФ окупувала територію Придністров’я. Кожного року там проводять мобілізаційні навчання з розміщеною на цій території оперативною групою російських військ. Під час навчань відпрацьовуються дії із застосуванням боєприпасів зі складів в селі Ковбасна. Частина боєприпасів використовується для бойової підготовки, а частина — для контрабанди», — розказав Скібіцький.
У Ковбасній розміщений найбільший у Східній Європі склад боєприпасів. Він з’явився ще у 1940-х роках. Більшу частину зброї туди вивезли на зберігання після виведення радянських військ із НДР та Чехословаччини. Росія неодноразово заявляла, що збирається утилізувати боєприпаси, однак так цього і не зробила.
Читати більше новин в TelegramНа складі тримають приблизно 20 000 тонн зброї та боєприпасів, заявив лідер молдовської «Партії змін», адвокат Штефан Глігор. Його охороняє російський військовий контингент.
Плани РФ на Придністров’я 2022
За даними української розвідки, ситуація у «ПМР» говорить про готовність Російської Федерації використати територію Придністров’я як додатковий плацдарм для нападу. І не лише на Україну, а й на Республіку Молдова.
«Ми відстежуємо розвиток ситуації в Придністров’ї. Там зараз іде серйозна боротьба між представниками влади та дуже активно працюють спецслужби Росії. Здійснені на території «ПМР» терористичні акти були спрямовані на примушення Придністровського керівництва погодитись на розширення присутності російських військ», — вважають у ГУР МО.
Як каже Скібіцький, провокації на кшталт нещодавніх вибухів на об’єктах подаються як загроза для населення регіону та сигнал керівництву Республіки Молдова відмовитися від проєвропейської політики. Основна мета — залишити цей регіон повністю під контролем Москви, на що націлена політика Кремля вже 30 років.
«Стосовно самих терактів — це характерний почерк ФСБ. За нашими даними, все, що зараз відбувається на території Придністров’я, перебуває під контролем ФСБ», — зазначив представник ГУР.
Окрім того, у самопроголошеній «ПМР» 21 квітня 2022 року було оголошено початок військових зборів. Вказано, що їхня мета — це «забезпечення 100% укомплектованості особового складу Миротворчого контингенту “ПМР”». Попри формальну добровільність участі у зборах, за даними українських розвідників призов має примусовий характер.
А вже 22 квітня виконувач обов’язків командувача військ Центрального військового округу РФ генерал-майор Рустам Міннекаєв заявив, що однією з цілей «спецоперації» Росії проти України є встановлення коридору до Придністров’я, «де також фіксуються факти утиску російськомовного населення».
Раніше Заборона розповідала про дані української розвідки щодо планів РФ вдертися у ще одну «братню» країну. ГУР МО отримало документ, згідно з яким Росія збиралася напасти на Білорусь.
Читати більше новин в Telegram