ГУР МО ще 10 листопада знищило два десантні катери РФ: розвідники розповіли подробиці 

Tetiana Cherevko

Два російські десантні катери класів «Акула» та «Серна» пішли на дно із бронетранспортером на борту. Судна потопили під час спецоперації Головного управляння розвідки Міноборони України ще 10 листопада 2023 року поблизу селища Чорноморське у тимчасово окупованому Криму, пише The Times.

Серна — судно проєкту 11770. Основне завдання цих катерів — швидко дістатися до берега, висадити десант і так само швидко відійти на безпечну відстань. Один такий човен може вміщати до 45 т вантажу та 92 озброєних військових.

Десантні катери Акула будувалися для Радянського ВМФ в період з 1979 по 1991 рік на трьох суднобудівельних заводах. Вони використовувалися як самостійно, так і для вивантаження десанту і техніки з великих кораблів. Можуть успішно виконувати транспортні операції біля морських берегів, здійснювати вивантаження на необладнаний берег. 

Підірвали човни за допомогою дронів. Також безпілотники успішно уразили російський розвідувальний корабель «Іван Хурс» та нове патрульне судно окупантів «Сєрґєй Котов» у травні та вересні 2023 року відповідно. За словами розвідника з позивним «Тринадцять», вартість усіх дронів для атаки у тисячі разів нижча, ніж будівництво одного подібного корабля та підготовка екіпажів.

Magura V5 ― один із таких безпілотників. Він оснащений двома камерами, інфрачервоною оптикою, супутниковим модулем, який передає сигнали камер до пункту управління. Двигун потужністю 300 кінських сил дозволяє розвивати швидкість у 45 морських миль/годину. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій