Now Reading
Журналіста Гусейнова півроку тримали в Україні без документів

Журналіста Гусейнова півроку тримали в Україні без документів

Журналіст Фікрат Гусейнов, якого переслідує влада Азербайджану за опозиційну діяльність, покинув Україну. Про це пише «Громадське» з посиланням на його адвоката Дмитра Мазурка. Наразі журналіст знаходиться в Нідерландах.

Що трапилося

14 жовтня в аеропорту «Бориспіль» прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова. Він знаходився у міжнародному розшуку. 41-річного громадянина Нідерландів затримали під час оформлення пасажирів рейсу «Київ-Дюссельдорф».

Чому його розшукують

Згідно з обліками Інтерполу, Фікрат Гусейнов значиться у міжнародному розшуку – його мають арештувати, аби притягнути до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.

Що було далі

Гусейнова заарештували на 18 діб. Засідання проводилося у суді Борисполя 17 жовтня. Суд постановив узяти затриманого журналіста під варту на 18 діб. За словами активіста, його відправили до Лук’янівського СІЗО. Він провів в Україні більше, ніж півроку – суд постійно продовжував арешт.

Що казав колега Гусейнова

Ганімат Заідов, головний редактор «Туран ТВ» (телеканал, на на якому працює Гусейнов) розповів, що переслідування щодо них з боку азербайджанської влади триває вже давно. За його словами, це пов’язано із політичним активізмом журналістів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top