Читаєте зараз
Журналіста Гусейнова півроку тримали в Україні без документів

Журналіста Гусейнова півроку тримали в Україні без документів

Сергій Сурепін

Журналіст Фікрат Гусейнов, якого переслідує влада Азербайджану за опозиційну діяльність, покинув Україну. Про це пише «Громадське» з посиланням на його адвоката Дмитра Мазурка. Наразі журналіст знаходиться в Нідерландах.

Що трапилося

14 жовтня в аеропорту «Бориспіль» прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова. Він знаходився у міжнародному розшуку. 41-річного громадянина Нідерландів затримали під час оформлення пасажирів рейсу «Київ-Дюссельдорф».

Чому його розшукують

Згідно з обліками Інтерполу, Фікрат Гусейнов значиться у міжнародному розшуку – його мають арештувати, аби притягнути до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.

Читати більше новин в Telegram

Що було далі

Гусейнова заарештували на 18 діб. Засідання проводилося у суді Борисполя 17 жовтня. Суд постановив узяти затриманого журналіста під варту на 18 діб. За словами активіста, його відправили до Лук’янівського СІЗО. Він провів в Україні більше, ніж півроку – суд постійно продовжував арешт.

Що казав колега Гусейнова

Ганімат Заідов, головний редактор «Туран ТВ» (телеканал, на на якому працює Гусейнов) розповів, що переслідування щодо них з боку азербайджанської влади триває вже давно. За його словами, це пов’язано із політичним активізмом журналістів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій