'
Читаєте зараз
«Гендерний ГУЛАГ», або як під Кабміном мітингували проти гендерної політики (ФОТО)

«Гендерний ГУЛАГ», або як під Кабміном мітингували проти гендерної політики (ФОТО)

Samuil Proskuryakov

18 грудня приблизно 50 представників українських консервативних та праворадикальних організацій «Катехон», «Традиція і порядок», ВГО «Сокіл» та ВО «Свобода» влаштували акцію протесту під Кабінетом Міністрів. Вони виступили проти ратифікації Стамбульської конвенції, «розширення прав ЛГБТ», а також вимагали звільнити уповноважену Ради з питань гендерної політики Катерину Левченко та цілковитого скасування цієї посади як такої.

«Ми закликаємо центральні органи виконавчої влади прислухатися до звернень місцевих рад і згорнути політику просування ідей ЛГБТ на державному рівні!», – йдеться в анонсі акції у Facebook.

Незважаючи на те, що акція не була масовою й не привернула увагу національних телеканалів та великих ЗМІ, учасники акції висловлювали досить різкі гасла.

Читайте також: Радикальні дискримінатори. Путівник організаціями, що пропагують нетерпимість

«Сьогодні ми прийшли сюди не просто висловити якийсь поміркований протест, – пояснює один зі «ораторів» заходу, ідеолог «Національного корпусу» Едуард Юрченко, який раніше «з ідейних міркувань» перебував у Партії Регіонів. – Сьогодні ми прийшли чітко заявити ворогам […] України про те, що ми не збираємося дивитись на те, як вони знищують не просто нашу державу, але і сам наш народ».

Читати більше новин в Telegram

Зі спічу запального ультраправого політрука стало відомо, що «ворогами» української держави та суспільства він вважає ЛГБТ-спільноту, феміністок, активістів ліберальних та лівих поглядів, переконання та ідеї яких – «лайно собаче, яке вони намагаються вбити у голови нашим дітям».

Загалом, у своїх виступах лідери акції відстоювали думку про те, що інститут уповноваженої з питань гендерної політики та спроби ратифікувати Стамбульську конвенцію – «це намагання запровадити в Україні поняття гендеру, що призведе до розширення прав ЛГБТ». Вони закликали президента України Петра Порошенка «не чинити тиск на парламент із вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію» Ради Європи, яка чекає українського схвалення ще з 2011 року.

Читайте також: Історія сексуальності. Хто і чим відповість на антиєвропейський демарш Турчинова?

Заступник голови Київської міської організації ВО «Свобода» та керівник праворадикальної організації «Катехон» Юрій Ноєвий вважає, що боротьба за права ЛГБТ та запровадження гендерної політики є «нав’язаним ліберальним дискурсом, не притаманним традиції українського суспільства».

На думку одного з протестувальників, заяви «Левченко свідчать про нав’язування українському суспільству та державі гендерної ідеології, яка підриває основоположні принципи людського існування».

«Звісно, ми вважаємо, що Україна це, якби, також європейська країна, – розповідає учасник акції. – І ми виступаємо за справжні європейські цінності, за християнські цінності, які панували постійно в Європі, а не те, що зараз відбувається».

Читайте також: Гендерне дикунство в Броварах. Або як журналістка стала загрозою нацбезпеці

Нагадаємо, мета Стамбульської конвенції, сформульована в першій статті документа, говорить про сприяння викорінення всіх форм дискримінації щодо жінок і заохочення справжнього рівності між жінками і чоловіками, у тому числі шляхом розширення можливостей жінок. Не секрет, що деякі християнські звичаї, взяті традиціоналістами за концепцію сімейного життя, не дозволяють жінкам перебувати в рівному становищі з партнерами чоловічої статі.

«Я вважаю, що, в першу чергу, на керівних посадах мають бути чоловіки. Це така традиція. Ви розумієте – традиції, зокрема, в християнській вірі показують той стан, те що нам було дано […] від Бога, від певних вищих сил, певної вищої реальності», – розповів диякон УПЦ КП Яррос Ясенець. Він додає, що в історії існують винятки, проте «краще, особливо у наш час», коли керівні посади займають чоловіки, а жінки мають бути «хорошими хранительницями домашнього вогнища».

Все почалося з інтерв’ю Катерини Левченко Громадському радіо 8 грудня, під час якого Урядова уповноважена з питань гендерної політики пообіцяла надіслати своє звернення до СБУ через поширення в обласних та міських радах звернень із закликами захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

На заяву Левченко 11 грудня у своєму блозі відреагував секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов. Високопосадовець розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко, та підтримав рішення Івано-Франківської і Хмельницької облрад, «що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень», закликавши народних депутатів не голосувати за ратифікацію Стамбульської конвенції.

Новини швидко та коротко – підписуйтесь на Заборону у Telegram 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій