'
Читаєте зараз
Хендмейд проти тривоги й непевності: як рукоділля рятує українок за кордоном

Хендмейд проти тривоги й непевності: як рукоділля рятує українок за кордоном

Olha Hembik

«Поки я виводила хвоста лисиці, я ні про що інше не думала. Це перші хвилини за багато місяців, коли я змогла не думати про те, що діється вдома». Це відгук українки-учасниці творчого заняття із розписування шоперів в Українському клубу жінок при Українському домі у Варшаві. Із початком повномасштабного вторгнення у Польщі значно побільшало українських жінок, які творчою реалізацією у непростий час завдячують організаціям для земляків.

Журналістка Ольга Гембік побувала на заняттях і поспілкувалася з дівчатами.

Клуб українських жінок в Варшаві

Творчі заняття тут — як от вишивання або малювання, плетіння або ж майстрування — називають терапевтичними. Під час творчих занять знижується рівень кортизолу (гормону стресу), тож майстер-класи із рукоділля тут називають такими ж важливими, як психологічні тренінги й спортивні заняття.

«Українки перебувають і постійній напрузі: ми думаємо про рідних в Україні та водночас намагаємося налагодити життя своє і дитини у країні перебування. У нас багато невизначеності й напруги, — каже координаторка Клубу українських жінок Українського дому Марина Мазурак. — Творча робота руками допомагає переключити фокус уваги. Це може бути якась ручна праця, яку ми востаннє виконували ще в школі. Емоційно вона переносить нас у той безпечний час. Якось одна із жінок зізналась, що після нашого майстер-класу з рукоділля вона кілька днів перебувала в приємному стані дитинства».

 

Читати більше новин в Telegram

В Українському клубу жінок стверджують, що покращення самопочуття учасниць можна побачити уже за першої творчої зустрічі. Якщо ж українка відвідує заняття регулярно, вона і сама ладна відслідкувати динаміку позитивних змін. 

Матеріал підготовлений за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій