'
Читаєте зараз
У Німеччині вчительці заборонили приходити у школу в хіджабі

У Німеччині вчительці заборонили приходити у школу в хіджабі

Сергій Сурепін

Суд у Німеччині заборонив вчительці приходити у школу в хіджабі. Суддя не підтримав позов жінкі, яка працювала у молодших класах. Вона спробувала оскаржити закон, який не дозволяє держслужбовцям в Берліні приходити на роботу в одязі з релігійною символікою, але з цього нічого не вийшло.

Яке рішення прийняв суд

Суд з трудових питань прийшов до висновку, що закон, який зобов’язує вчителів, поліцейських і працівників суду уникати подібної демонстрації своєї релігійності, відповідає конституції країни. Три роки тому німецький конституційний суд скасував повну заборону на носіння хіджабу, пославшись на свободу віросповідання. Наразі всі 16 земель Німеччини самостійно вирішують, чи можна дозволяти вчительок приходити в школу в хіджабі.

Що заборонено

По всій Німеччині заборонено вдягати на роботу паранджу, але вирішення питання про носіння хіджабів, які не закривають обличчя, влада приймає самостійно. Після рішення Конституційного суду кожна земля прийняла власний закон щодо вчителів-мусульман. Вчителька в Берліні пропрацювала в початковій школі всього один день, після чого її перевели в коледж, де їй дозволено носити хіджаб.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій