Читаєте зараз
У Києві відкрили медичний центр для ВІЛ-позитивних пацієнтів

У Києві відкрили медичний центр для ВІЛ-позитивних пацієнтів

Сергій Сурепін

У Києві відрили неприбутковий медичний центр «100% життя». У ньому надають допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам, людям з груп ризику, а також усім, хто її потребує. Обіцяють допомагати усім, без дискримінації.

Хто відкрив?

Всеукраїнська мережа ЛЖВ. Це сталося напередодні Міжнародного дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, — 18 травня. Центр вже відвідав Елтон Джон — 29 травня. Він також зустрічався з українськими борцями зі СНІДом та спілкувався з ВІЛ-позитивними людьми у рамках «Кураж Базару».

Хто працює у медичному центрі?

Тут приймають лікарі загальної практики сімейної медицини, а також вузькі спеціалісти: інфекціоністи, невропатолог, нарколог, психіатр, дерматовенеролог, гінеколог. У центрі обіцяють забезпечити світові протоколи лікування, новітні препарати, а також відсутність стигми та дискримінації незалежно від статусу пацієнтів.

Читати більше новин в Telegram

Для чого це?

Тут можна здати різні категорії аналізів, зокрема експрес-тест на ВІЛ. У разі позитивного результату пацієнт отримає консультацію психолога та допомогу соціального працівника. Разом з цим сімейні лікарі зможуть рекомендувати пройти тестування на ВІЛ на основі скринінгу. Таким чином збільшиться динаміка виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів — наразі в Україні лише кожна друга ВІЛ-позитивна людина знає про свій статус.

Коментар МОЗ

«Цей заклад є інклюзивним та відкритим простором, який має на меті стати прикладом моделі, коли в центрі уваги є пацієнт», — розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Де знаходиться заклад?

Вулиця Межигірська, 87а. Графік роботи: кожен день з 8:00 до 20:00.

 

 

Читайте також:

У Чернігові протестують проти клініки, яка має обслуговувати ВІЛ-позитивних

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій