Хочеш лизнути соляну шахту?

Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури»

an book 03 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що піддаються цензурі в ЗМІ та соціальних мережах. У цьому випуску — фотопроєкт «Смак Польщі» Анастасії Некипілої.

an gif 01 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона

«Соляна шахта «Величка» — одна із найцінніших пам’яток матеріальної та духовної культури на польських землях, яку щорічно відвідує понад мільйон туристів з усього світу», — говорить офіційний сайт шахти. Художниця Анастасія Некипіла часто їздила у «Величку» під час навчання в Академії мистецтв у Кракові. Разом із колегами вони досліджували шахту й розробляли календар про неї.

an gif 02 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона

an coments 01 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона
an coments 02 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона
an coments 03 - <b>Хочеш лизнути соляну шахту?</b> Анастасія Некипіла — у «Рівні цензури» - Заборона

Результатом поїздок на соляну шахту став артбук Анастасії «Смак Польщі», де вона зібрала масу знімків відвідувачів «Велички», які облизують соляні стіни.

«Я знайшла мільйон фотографій, серед яких були фото з екскурсій, селфі зі статуями, їжею, люстрою, — каже авторка. — Мене вразила подібність в ракурсах, сценах і коментарях. Особливо цікавими виявилися фотографії туристів, які лизали соляні стіни, статуї, стелі й підлоги. Вони робили це поодинці або в групі. Лизали з пристрастю, любов’ю, огидою, сміючись або уявляючи різні ситуації. Несвідомо абсолютно незнайомі люди створили оригінальну інтерпретацію місця. Фотографії доповнювали пікантні коментарі. І якщо не розуміти контексту, то все це виглядало зовсім божевільним. В інстаграмі соляна шахта «Величка» з історичного об’єкта перетворилася на предмет фетишу».

«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.