'
Читаєте зараз
Гомофобія печінки, суворі фермери Небраски та інші ШЗХ тижня

Гомофобія печінки, суворі фермери Небраски та інші ШЗХ тижня

Samuil Proskuryakov

ШЗХ – скорочення трьох слів «що за хрінь». Так називається наша рубрика і наш щотижневий дайджест смішних, божевільних і абсурдних новин, які важко зрозуміти при здоровому глузді, але вони є частиною нашої реальності. Представляємо новий випуск ШЗХ від Заборони.

Відчайдух

У квітні 63-річний житель Небраски на своїй фермі випадково наступив на трубу під конвеєром зернозбирального комбайна, котрий був увімкнений. Ногу почало засмоктувати, і тоді чоловік вирішив самостійно її ампутувати, повідомляє BBC.

Техніка перемолола нижню частину кінцівки й продовжувала затягувати ногу, аж допоки фермер не дістав складаний ніж і відрізав нижче коліна те, що залишилося. Потім чоловік був змушений повзти до найближчого телефонного апарату, щоб зателефонувати синові.

Син приїхав на місце і відвіз батька у місто, звідти його терміново евакуювали до столиці штату Лінкольн для лікування. Згодом Курт Касер розповідав, що все сталося з його вини. Він сам зняв захисне покриття на трубі, щоб модифікувати техніку.

«Трохи розчарований у собі, тому що не подумав про те, аби налагодити цю штуку», – сказав він.

За інформацією CNN, чоловікові зроблять протез і він повернеться до роботи на фермі.

Неповага до влади

Поліція Китаю заарештувала жителя провінції Аньхой за те, що він назвав своїх собак на честь правоохоронців і ділився історіями з їхнього життя на платформі WeChat, пише The New York Times.

30-річний чоловік жартома назвав двох своїх найбільш ледачих і хитрих собак Ченгуань і Сегуань на честь співробітників китайських правоохоронних органів, які борються з дрібною злочинністю на вулицях, та дружинників, які допомагають регулювати дорожній рух. Він ділився в соцмережах відео і фото з кумедними історіями із життя тварин. Зокрема, один зі своїх роликів чоловік підписав: «Спійманий на гарячому! Ченгуань вкрав черевики. Потім прийшов Сегуань, і вони побилися».

Як зазначає The New York Times, ці посадові особи набули у країні сумнівну репутацію хуліганів, які влаштовують жорстокі зіткнення з вуличними торговцями без ліцензії, допомагають руйнувати будинки і вбивають домашніх тварин.

13 травня власника собак заарештували на 10 днів, звинувативши його в розповсюдженні образливої інформації проти співробітників правоохоронних органів. В офіційній заяві поліції мовиться, що він розкаявся в своїх діях, але його все одно заарештують відповідно до китайського законодавства.

У відповідь на слова влади користувачі китайських соцмереж вважають покарання чоловіка необґрунтованим і зажадали показати їм цей закон, за яким не можна давати такі імена тваринам. Інші власники домашніх тварин цікавляться, чи можуть вони також потрапити за ґрати: «Протягом 10 років зі мною живе Обама, а ще останніх два-три роки – Трамп. Не знаю, коли мене екстрадують».

(Не)приємна помилка

Офіціант ресторану «Хоксмур» в Манчестері замість пляшки бордо вартістю 260 фунтів (приблизно 330 доларів) приніс клієнту вино того ж врожаю, але в 17 разів дорожче, пише BBC.

Коли співробітники ресторану виявили помилку, вони написали у твіттері: «Клієнту, якому ми вчора ввечері випадково принесли пляшку Шато Ле Пен Помроль 2001 року вартістю 4500 фунтів (150 тис. 843 грн): сподіваємося, ви добре провели час!».

Також вони побажали не сумувати офіціантові, який зробив помилку. «Ми тебе все одно любимо», – йдеться в повідомленні.

У світі всього 500 ящиків Шато Ле Пен Помроль 2001 року.

І це спрацювало

Згідно зі звітом університету Джорджтауна, в 2017 році поліція Нью-Йорка використовувала фото відомого актора Вуді Харрельсона («Три білборди за межами Еббінга, Міссурі», «Справжній детектив», «Ласкаво просимо до Зомбіленду»), щоб упізнати злодія, який вкрав пиво. В розпорядженні правоохоронців був тільки неякісний запис із камер спостереження, за яким система розпізнавання осіб не могла знайти злочинця у своїй базі даних.

Тоді поліцейські знайшли якісне фото Вуді Харрельсона, який схожий на злодія, і завантажили зображення до системи. Так їм вдалося знайти схожу людину і затримати її.

Харрельсон став не першою зіркою, фото якого допомогло правоохоронцям знайти злочинця. Для цього також використовували портрет баскетболіста команди New York Knicks. Поліція часто вдається до різних хитрощів для пошуку порушників у базі даних.

Як зазначили автори звіту, тільки один із 20 випадків розпізнавання осіб знаходить потрібну людину. Всього за останні п’ять років цю технологію використовували у розслідуваннях приблизно три тисячі разів. Дослідники впевнені, що через халатність поліцейських під загрозу арешту або помилкових звинувачень підпадають безліч безневинних громадян.

У поліції згодні, що система розпізнавання осіб не дає стовідсотково точний результат, і ставляться до роботи з технологією відповідально. Представниця департаменту зазначила, що підозрюваних ніколи не заарештовували на підставі виключно збігу за зовнішністю – завжди проводилося додаткове розслідування.

Гомофобія печінки

Мексиканський співак і актор Вісенте Фернандес у своєму недавньому інтерв’ю заявив, що відмовився від пересадки печінки, побоюючись, що донор – гей чи наркоман, пише PinkNews.

79-річний чоловік, який продав понад 70 мільйонів платівок за свою довгу кар’єру, обговорюючи своє здоров’я в мексиканському телешоу De Primera Mano 2 травня, виступив із заявами, що викликали тривалу дискусію про гомофобію.

В інтерв’ю Фернандес згадав, що йому поставили діагноз раку печінки, коли він був у турі в Х’юстоні, штат Техас. Потім він зупинив тур, але відмовився від пропозиції лікаря про пересадку печінки, коли вони знайшли сумісного донора.

«Я не збираюся спати поруч з моєю дружиною з печінкою іншого чувака», – сказав він, додавши: «Я не знаю, чи був він геєм або наркоманом».

Інтерв’юер відреагував сміхом і більше не тиснув на співака, просто давши йому продовжити. Фернандес розповів, що він покинув лікарню за першої ж нагоди, але в підсумку йому зробили операцію, і тепер він у доброму здоров’ї.

Твіт: «Вінсенте Фернандес виходить після трансплантації печінки гея»

Заяви Фернандеса поширились по всій Латинській Америці, що викликало хвилю обурення. Президенту Мексиканської національної ради з питань запобігання дискримінації Олександру Хаас також було запропоновано прокоментувати слова Фернандеса.

Хаас, цитований в газеті El Universal 13 травня, засудив ці зауваження за відсутність будь-якого наукового підґрунтя, а також за «висловлення абсолютно недоречної гомофобії та приклад невігластва людини, яка її поширює».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій