(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Photo: facebook / Oksana Ruban

ЗСУ використовують канадський шпиталь у якості складу для харчів

Українські військові медики використовують військовий мобільний шпиталь, який дуже схожий на той, що передала ЗСУ Канада у липні 2015 року. Відповідні фото опублікувала волонтерка Оксана Рубан у якості ілюстрації до запису про продовольче забезпечення армії.

Вартість такого шпиталю — близько мільйона доларів.

Я дуже прошу репост !Шановні волонтери, особливо ті, хто їде на фронт за 1000 км, збирая у людей гроши на топливо, і…

Опубліковано Oksana Ruban 25 травня 2018 р.

Зворотна реакція була в той же день. На публікацію волонтерки відповів начальник Центрального управління продовольчого забезпечення ЗСУ тилу генерал Микола Куклюк. Він хвалиться новою системою харчування.

Ми здійснюємо продовольче забезпечення ЗСУ у повному обсязі. За умови правильного (краще – зразкового) зберігання…

Опубліковано Mikola Kuklyuk 25 травня 2018 р.

Журналісти InfoResist зв’язалися з Куклюком, щоб дізнатися, чи насправді українські військові зберігають харчі у мобільному військовому шпиталі.

Генерал підтвердив, що продукти дійсно зберігаються у мобільному шпиталі. Він додав, що на фото — госпіталь Харківського клінічного центру: «Це наш військовий мобільний госпіталь в Сєвєродонецьку. Це мобільний госпіталь наш від Харківського військово-медичного клінічного центру. Мобільний госпіталь, який ніякий не секретний, нічого такого». Разом з цим він додав, що ця військова частина харчується за новою системою — вони замовляють майже 400 найменувань продовольства.

Якщо хочеться провести власне розслідування, можете ознайомитися зі шпиталем, якій Україні подарувала Канада. Його можна побачити на відео «5 каналу». На кадрах видно систему вентиляції та характерні для цього госпіталю чорні фіксатори. Також у шпиталя, який зображено на фото волонтерки, та у сюжеті «5 каналу» співпадають розподільні блоки електропостачання.

Співпраця із Канадою

У травні стало відомо, що найбільша опозиційна Консервативна партія Канади виступає за передачу Україні канадської зброї, виділеної для курдських бійців у Іраку. Про це оголосив депутат від Консервативної партії та тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан, повідомляє «Укрінформ».

«Україна подала Канаді кілька запитів на збільшення військової допомоги. Замість того, аби відкладати цінне військове обладнання на складах, уряд на чолі із главою Консервативної партії Ендрю Широм передасть цю зброю ЗСУ, аби Україна мала достатньо споряджена для захисту своїх кордонів, громадян й суверенітету від російської агресії», — заявив Безан.

 

Про автора

Редактор стрічки новин Zaborona.com. Автор телеграм-каналу "Геймер".