'
Читаєте зараз
ЗСУ використовують канадський шпиталь у якості складу для харчів

ЗСУ використовують канадський шпиталь у якості складу для харчів

Сергій Сурепін

Українські військові медики використовують військовий мобільний шпиталь, який дуже схожий на той, що передала ЗСУ Канада у липні 2015 року. Відповідні фото опублікувала волонтерка Оксана Рубан у якості ілюстрації до запису про продовольче забезпечення армії.

Вартість такого шпиталю — близько мільйона доларів.

https://www.facebook.com/oksana.ruban.92/posts/450373595410283

Зворотна реакція була в той же день. На публікацію волонтерки відповів начальник Центрального управління продовольчого забезпечення ЗСУ тилу генерал Микола Куклюк. Він хвалиться новою системою харчування.

https://www.facebook.com/Mikokuk/posts/963965733778129

Читати більше новин в Telegram

Журналісти InfoResist зв’язалися з Куклюком, щоб дізнатися, чи насправді українські військові зберігають харчі у мобільному військовому шпиталі.

Генерал підтвердив, що продукти дійсно зберігаються у мобільному шпиталі. Він додав, що на фото — госпіталь Харківського клінічного центру: «Це наш військовий мобільний госпіталь в Сєвєродонецьку. Це мобільний госпіталь наш від Харківського військово-медичного клінічного центру. Мобільний госпіталь, який ніякий не секретний, нічого такого». Разом з цим він додав, що ця військова частина харчується за новою системою — вони замовляють майже 400 найменувань продовольства.

Якщо хочеться провести власне розслідування, можете ознайомитися зі шпиталем, якій Україні подарувала Канада. Його можна побачити на відео «5 каналу». На кадрах видно систему вентиляції та характерні для цього госпіталю чорні фіксатори. Також у шпиталя, який зображено на фото волонтерки, та у сюжеті «5 каналу» співпадають розподільні блоки електропостачання.

Співпраця із Канадою

У травні стало відомо, що найбільша опозиційна Консервативна партія Канади виступає за передачу Україні канадської зброї, виділеної для курдських бійців у Іраку. Про це оголосив депутат від Консервативної партії та тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан, повідомляє «Укрінформ».

«Україна подала Канаді кілька запитів на збільшення військової допомоги. Замість того, аби відкладати цінне військове обладнання на складах, уряд на чолі із главою Консервативної партії Ендрю Широм передасть цю зброю ЗСУ, аби Україна мала достатньо споряджена для захисту своїх кордонів, громадян й суверенітету від російської агресії», — заявив Безан.

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій