'
Читаєте зараз
Хотів зупинити допомогу Україні: в Бундестазі викрили ймовірного шпигуна ФСБ 

Хотів зупинити допомогу Україні: в Бундестазі викрили ймовірного шпигуна ФСБ 

Ilona Kivva
Автор:

Помічник депутата Бундестагу від партії «Альтернатива для Німеччини» Володимир Сергієнко міг працювати на російські спецслужби, пише Der Spiegel.

Володимир Сергієнко народився в Україні, а згодом працював російським політтехнологом. З 1991 року він живе у Німеччині, у 2022 отримав німецьке та російське громадянство. Сергієнко працює помічником депутата АдН, вихідця з Казахстану Ойгена Шмідта.

Журналісти отримали доступ до листування ймовірного шпигуна, який під час візитів до Росії зустрічався зі своїми кураторами з російських спецслужб і отримував від них гроші на юридичний супровід звернення АдН до конституційного суду Німеччини.

На діяльність Сергієнка, імовірно, впливав співробітник Федеральної служби безпеки РФ Ілля Вечтомов. Він нібито допомагав із поданням позову до німецького уряду, щоб зупинити військову підтримку Україні. Вечтомов — працівник дев’ятого управління п’ятої служби ФСБ. Це управління займається Україною, і Сергієнко, ймовірно, опинився у зоні уваги цієї структури саме як український громадянин.

Фракція АдН у Бундестазі 4 липня 2023 року справді подала позов, намагаючись оскаржити постачання німецької зброї Україні. Представники фракції заперечують, що зробили це на прохання РФ чи за російські гроші.

Володимир Сергієнко відкинув звинувачення в тому, що він агент впливу Москви. Після виходу розслідування його перепустку в Бундестаг, що дозволяла йому вільно пересуватися будівлями німецького парламенту, заблокували.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій