'
Читаєте зараз
Ховався в Instagram: у США засудили одного із найбільших шахраїв у світі

Ховався в Instagram: у США засудили одного із найбільших шахраїв у світі

Ilona Kivva
Автор:
  • Рамон Аббас набрав 2.8 млн підписників в Інстаграмі, демонструючи розкішний спосіб життя Дубая.
  • У 2020 році його арештували та екстрадували до США за підозрою у шахрайстві.
  • Аббас, серед іншого, намагався викрасти у відомого британського футбольного клубу $124 мільйони.

Верховний суд Каліфорнії постановив відправитии відомого Instagram-блогера Hushpuppi до федеральної в’язниці на чималий термін за низку злочинів по відмиванню коштів. Він причетний до масштабного фінансового колапсу на Мальті у 2019 році, а також до махінацій на замовлення уряду Північної Кореї. Колосальні суми, які викрав інфлюенсер, зробили його чи не найбільшим відмивачем грошей у світі.

Заборона розповідає подробиці судової справи Рамона Аббаса.


Блогера Hushpuppi посадили на 11 років: подробиці

Рамон Аббас або Хашпаппі — відомий американський Instagram-інфлюенсер родом з Нігерії. Він став популярним (2.8 млн підписників) завдяки тому, що демонстрував розкішний спосіб життя Дубая: дорогі автівки, маєтки, найкращі ресторани та готелі, пише BBC.

Все це припинилося у 2020 році, коли його арештувала поліція за підозрою у відмиванні коштів. Аббаса одразу екстрадували до Сполучених Штатів.

Судовий процес тривав два роки і 7 листопада 2022 Верховний суд Каліфорнії виніс кінцевий вирок.

Читати більше новин в Telegram

Блогер Рамон Аббас. Фото: Hushpuppi/Instagram

Так, була доведена участь Аббаса у кількох шахрайських синдикатах, які займалися відмиванням грошей. Щодо кількох пунктів обвинувачення блогер визнав свою вину, у решті випадків вони були доведені завдяки неспростовним доказам.

До чого причетний Hushpuppi:

  • збір коштів на будівництво школи у Катарі;

Аббас зізнався, що намагався вкрасти понад $1.1 мільйона у людини, яка хотіла заснувати школу. Він обманом змусив мецената надати кошти, створивши фіктивний сайт банку та граючи роль представника фінустанови.

  • схеми компрометації кібер- та бізнес-електронної пошти (BEC), які спричинили збитки на понад $24 млн;

Схеми BEC передбачають отримання несанкціонованого доступу до облікового запису корпоративної електронної пошти та спробу обманом змусити компанію-жертву здійснити неавторизований банківський переказ, пояснили Channels Television.

  • кіберпограбування банків;
  • відмивання коштів для Північної Кореї;

Hushpuppi, за даними ФБР, вступив у змову з 36-річним Галебом Алаумарі, який має подвійне громадянство Канади та США, щоб відмити гроші, вкрадені з банку на Мальті, надавши інформацію про рахунки банкам у Румунії та Болгарії. 

Доведено, що до злочину були причетні північнокорейські хакери, а викрадені кошти призначалися уряду Північної Кореї. Збитки мальтійського банку становили приблизно $14.7 мільйонів. Злом був настільки масштабним для Мальти, що всі платіжні системи острова тимчасово припинили роботу, а прем’єр-міністр Джозеф Мускат звернувся до парламенту, щоб внести зміни у законодавство і запобігти повторенню ситуації.

  • пограбування британського футбольного клубу Астон Вілла з Прем’єр-Ліги;

У травні 2019 року він знову вступив у змову з Алаумарі, щоб відмити $124 млн,  викрадених у ФК, а також у британської компанії. Аббас надав спільнику деталі банківського рахунку в Мексиці, на який мали бути переказані кошти, але схему вчасно розкрили правоохоронці.

  • укладання фіктивного шлюбу;
  • пограбування нью-йоркської юридичної фірми; 

Hushpuppi спонукав фірму перерахувати приблизно 922 857 доларів на рахунок, який він контролював під вигаданим іменем.

  • низка інших злочинів більш дрібного шахрайства у межах $100 000-200 000 та зв’язки із наркобізнесом.

Рамон Аббас. Фото: Hushpuppi/Instagram

«Рамон Аббас націлився як на американських, так і на міжнародних жертв, ставши одним із найбільших відмивачів грошей у світі. Він використовував свої соціальні платформи, щоб отримати популярність і похвалитися величезним багатством, яке він придбав шляхом шахрайства зі зламаними електронними листами, банківських крадіжок та іншого кібершахрайства, яке фінансово зруйнувало безліч життів і надавало допомогу корейському режиму», — сказав у суді помічник директора польового офісу ФБР Дон Алвей.

Окружний суддя Отіс Д. Райт II постановив ув’язнити 40-річного Аббаса на 11 років, а також зобов’язав його виплатити $1 732 841 як компенсацію двом жертвам шахрайства із власних коштів, що були отримані не злочинним шляхом:

  • $922 857 — юридичної фірми;
  • $809 983 — бізнесмену в Катарі.

Раніше Заборона розповідала про суд над відомим американським R&B-виконавцем R.Kelly. Його ув’язнили на чималий термін за низку сексуальних злочинів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій