Читаєте зараз
«Бабуся, з якою я хочу сексу»: хто такі GILF та чому літні люди йдуть у порно?

«Бабуся, з якою я хочу сексу»: хто такі GILF та чому літні люди йдуть у порно?

Anastasiia Opryshchenko

За статистикою Pornhub, торік користувачі сайту найдовше переглядали порновідео в категорії «зрілі» (mature), де беруть участь актори й акторки від 40 років і старше. Найбільше «зрілі» приваблюють аудиторію віку 55+, проте один з різновидів категорії — MILF (акронім від Mother I’d Like to Fuck — «матір, з якою я хочу сексу») — залишається в трійці найпопулярніших жанрів для глядачів від 25 до 54 років. Одночасно з MILF на порносайтах можна побачити категорію GILF, де перша літера означає granny — «бабуся», або grandpa — «дідусь». Проте літніх пар в таких відео не побачити: на екрані актори старшого віку займаються сексом з набагато молодшими за них людьми. Заборона розібралася, чому так відбувається та за що глядачі так люблять GILF.


Звідки взявся термін GILF?

Акронім GILF, тобто Granny I’d Like to Fuck — «бабуся, з якою я хочу сексу», — утворився від іншого, схожого терміну MILF, де літера «M» означає mother («мати»). Останній набув популярності 20 років тому, після премʼєри відвертої молодіжної комедії «Американський пиріг». У стрічці акронімом MILF називали маму одного з головних героїв Стіва Стіфлера. Навіть у сценарії персонажка акторки Дженніфер Кулідж фігурує суто як «мама Стіфлера», і вся історія навколо неї зводиться до підліткових фантазій про секс зі зрілою жінкою, що для одного з героїв стрічки зрештою перетворюється на реальність.

На противагу MILF існує термін DILF — «татусь, з яким я хочу сексу». Проте у випадку з чоловіками старшого віку акронім GILF трансформується в Grandpa I’d Like to Fuck, де мова вже йде про дідусів.

Так кого зрештою називають GILF?

Користувачі форуму Reddit зійшлися на думці, що цей термін описує «привабливих і підтягнутих жінок або чоловіків літнього віку, які, ймовірно, вже мають онуків».

За близько 20 років існування термін почали використовувати для компліментів чи жартів, а заразом і як цілком серйозне визначення для сексуально активних старших людей (ось, наприклад, порадник для побудови стосунків з GILF). Проте в порноіндустрії GILF став парасольковим терміном для відео, в яких залучені актори й акторки літнього віку.

Подібні ролики переважно демонструють хтивих і легковажних бабусь та дідусів, які займаються сексом практично з ким завгодно. При цьому чоловіки в таких відео найчастіше фігурують як приклад сексуальної активності та привабливості попри вік — в парі з ними майже завжди знімаються набагато молодші акторки та актори. Натомість літніх жінок показують розпусними та владними, які «навчають сексу» юнаків, дівчат і — рідше — своїх однолітків.

Літні люди мають секс?

Так. Ба більше — навіть якщо з тих чи інших причин літні люди не можуть займатися сексом, сексуальне бажання нікуди не дівається.

В суспільстві побутує стереотипна думка, що старші люди не повинні, не хочуть і не можуть мати сексуальних стосунків, а прояви сексуальності з їхнього боку розглядають як щось аморальне. Однак така думка хибна, і ґрунтується переважно на ідеалах краси та звʼязку сексу з репродукцією.

«З віком секс не зникає, він лише змінює форму. Є три основні складові статевого потягу: платонічна, еротична й генітальна. З віком більш актуальною стає негенітальна складова — тобто не сам секс, а інші форми вираження сексуальності. Це можуть бути обійми, поцілунки, прості доторки чи навіть платонічні прояви. Але це не означає, що секс має зникати», — пояснює сексологиня Мирослава Дзісь.

В Україні немає ґрунтовних досліджень сексуального життя старших людей, однак американські науковці з року в рік публікують статистичні дані по своїй країні. Так, 2022 року в межах національного дослідження здорового старіння, що провів Університет Мічигану, 40% опитаних чоловіків і жінок у віці 65–80 років розповіли, що й досі сексуально активні. Причому 73% респондентів заявили, що задоволені якістю свого сексуального життя. 

Водночас про секс з літніми людьми чимало фантазують. Психолог Джастін Леміллер для своєї книги «Скажи мені, чого ти хочеш» опитав понад 4 тисячі американців про їхні сексуальні фантазії, і 88% гетеросексуальних чоловіків розповіли, що хотіли б зайнятися сексом із жінками, старшими за них.

Як літні люди опиняються в порно?

Хтось приходить в порноіндустрію після виходу на пенсію, хтось — в молоді роки, і залишається там на десятиліття. Останній шлях, зокрема, пройшла найстаріша порноакторка — 82-річна Бабуся Джуел (Granny Jewel), яка почала зніматися у відео для дорослих на порозі 30-річчя.

У 25 років на карʼєру порноакторки свою роботу в стриптизі змінила й нині 63-річна Ніна Гартлі.

«Спочатку я набрехала про свій вік — сказала, що мені 23, — розповідає вона. — Та з кожним роком я ставала старшою. Коли мені було 40, фанати мене підхопили, бо фетишизували вік. Поки мені не виповнилося 40, я їх не цікавила, а зараз ми маємо ціле покоління, яке каже: “Оу, пантера”!»

Сьогодні Гартлі й досі знімається в порно, а заразом працює секс-педагогом і сексологинею. Вона пише книжки, пропагує фемінізм і має власне шоу «Путівник Ніни Гартлі», що також стало книгою.

Інша відома порноакторка, 69-річна Саллі Данджело, прийшла в індустрію вже після свого 50-річчя, маючи за плечима невдалий бізнес, роботу офіціанткою, барменкою та стриптизеркою. За 10 років її фан-база виросла настільки, що два роки поспіль Данджело потрапляла в номінацію «Нішева виконавиця року» порнопремії журналу Adult Video News.

Чоловіків у жанрі GILF набагато менше, і найчастіше вони приходять в порноіндустрію ще замолоду та з віком переходять з однієї категорії в іншу.

Проте, наприклад, 89-річний Шигео Токуда, якого на батьківщині в Японії називають «безперечним королем порно з дорослими», почав зніматися в порно після виходу на пенсію у 60 років. До того він працював турагентом, час від часу купляв порновідео безпосередньо у продакшн-компанії і потоваришував з режисером відео для дорослих. Той запропонував чоловіку знятися у відео, бо порно з літніми людьми ставало популярним. Токуда погодився та залишився в індустрії на десятиліття.

Дейв Каммінгс також одна із найстаріших зірок порноіндустрії — сьогодні йому 83 роки. Каммінгс — підполковник армії США у відставці, але, крім військової служби, він має довгу кар’єру в порно та керує власною компанією з його виробництва.

У чому контроверсійність GILF?

Зокрема в тому, що порностудії залучають літніх акторів в сюжети, де секс відбувається між партнерами з суттєвою різницею у віці. Тоді як статевий акт між старшими людьми одного віку й досі залишається табу, що провокує ейджистські уявлення і, як наслідок, заважає сексуальному самовираженню таких людей.

На противагу цьому шведська порнорежисерка Еріка Люст вважає, що секс між людьми похилого віку — це гарно, і має позитивно сприйматися у суспільстві. 2019 року вона зняла документальний порнофільм про Джона та Енні Кембеллів — реальне подружжя 75+, яке познайомилося у 2013 році на сайті знайомств. Вони говорять, що секс залишається для них задоволенням навіть після років спільного життя, і присвячують свій час навчанню пар і самотніх людей їхнього способу кохати одне одного.

Водночас в контексті GILF-порно мова нерідко заходить до обговорення геронтофілії — еротичної вікової орієнтації, за якої людину найсильніше збуджують люди похилого віку. У 1981 році сексолог Джон Мані визначив геронтофілію як «стан, за якого молода доросла людина залежить від реальності або фантазії еросексуальної активності з партнером набагато старше себе».

Люди, яким властива геронтофілія, потребують сексу або уяви сексу з партнером похилого віку для досягнення оргазму. Проте на сьогодні немає статистики щодо поширення геронтофілії, і, на відміну від педофілії, її ніколи не включали в жодну з версій Діагностичного і статистичного посібника з психічних розладів (DSM), та не планують додавати в майбутньому.

Загальна думка така: якщо це не турбує людину, а сексуальні стосунки відбуваються за згодою літнього партнера, немає причин розглядати геронтофілію як психічний розлад.

Заборона й надалі досліджуватиме тему сексуальних стосунків у старшому віці. Якщо вам більше 55 років, ви сексуально активні й хочете розповісти свою історію (зокрема на умовах анонімності), пишіть на contact@zaborona.com, або на наші сторінки у Facebook чи Instagram.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій