Читаєте зараз
Хто замінить Путіна: що відомо про головних претендентів

Хто замінить Путіна: що відомо про головних претендентів

Ilona Kivva
Автор:
  • Чутки про те, що глава РФ шукає людину, яка у перспективі могла б його замінити, ходять давно.
  • Багато аналітиків робили ставки на Євгенія Пригожина, який довгий час був наближеним до провладної верхівки, але після витівки із заколотом його політичне майбутнє вважають завершеним.
  • Західні та навіть російські ЗМІ вважають одним із головних претендентів колишнього охоронця президента.

Практично всі ймовірні претенденти на президентський пост знайомі з Путіним ще з часів його служби у Федеральній службі безпеки або перших років президентства. Вони обіймають високі посади: як то прем’єр-міністр, член Радбезу чи губернатор та причетні до ключових подій, які допомогли диктатору укріпити свою владу.

Заборона розповідає про ймовірних кандидатів на заміну Владіміру Путіну.


Президент РФ може готувати наступника: ключові фігури

Чутки про те, що глава РФ шукає людину, яка у перспективі могла б його замінити, ходять давно. Вони пов’язані з інсайдами про можливу тяжку хворобу та з очевидними провалами під час повномасштабного вторгнення в Україну. 

Після одноденного заколоту Пригожина інтерес до того, хто ж стане наступником диктатора, поновився. У різні роки називали різних претендентів (навіть того ж власника ПВК «Вагнер»), однак ключові фігури залишаються, пише The Week

Серед найімовірніших претендентів на президентський пост:

Читати більше новин в Telegram
  • Дмітрій Медвєдєв — заступник голови Ради безпеки Росії. З 2008 по 2012 роки вже обіймав президентський пост (щоб на папері розбавити правління Путіна), після цього вісім років був прем’єр-міністром. Після початку повномасштабного вторгнення тон його риторики став більш агресивним та радикальним, на межі з психологічним захворюванням. Аналітики кажуть, що таким чином він сигналізує, що готовий на цю посаду, якщо вона стане доступною, хоча він навряд є головним претендентом;
Дмітрій Мєдвєдєв. Фото: РИА Новости

  • Сергєй Кирієнко — перший заступник глави адміністрації Путіна. Саме він керував проведенням фіктивних референдумів на тимчасово окупованих територіях України у 2022 році. Ще у 1990 роках активно просував ліберально-реформістські погляди, за що Борис Єльцин зробив його прем’єр-міністром (наймолодшим у Росії). Перебування на посаді Кирієнка збіглося з пострадянською фінансовою кризою і через чотири місяці він пішов у відставку, але за цей час встиг призначити Путіна головою ФСБ. Аналітики переконані, що російський президент серйозно розглядає цю кандидатуру, хоч з цим згодні і не всі його соратники;
Сергєй Кирієнко. Фото: РИА Новости

  • Ніколай Патрушев — секретар Ради безпеки РФ. Знає Путіна ще з часів КДБ. На початку 2000 років став директором ФСБ — змінив на цій посаді Путіна. Пішов у відставку після інавгурації Медведєва. Вважається одним із головних стратегів вторгнення в Україну у 2014 і 2022 роках і нібито є людиною, до якої глава країни-терористки прислухається. Станом на 2023 рік йому за 72, тож навіть якщо він стане президентом, то швидше за все, буде лише перехідною фігурою.

Вважається, що саме Патрушев у 2006 році замовив отруєння полонієм-210 Олександра Литвиненка — колишнього офіцера ФСБ та КДБ, у своїх книгах критикував Володимира Путіна. Він звинуватив ФСБ в організації вибухів у багатоквартирних будинках в Москві у 1999 році і захопленні заручників на Дубровці.

Ніколай Патрушев. Фото: РИА Новости

  • Міхаїл Мішустін — прем’єр-міністр Росії. До цього десять років очолював податкову службу країни. За чутками, один із небагатьох, хто був проти повномасштабного вторгнення в Україну — нібито саме тому він рідко публічно висловлюється про так звану спецоперацію, а свою діяльність повністю зосереджує на стримуванні наслідків західних санкцій.
Міхаїл Мішустін. Фото: офіційний сайт президента РФ

Олексій Дюмін: що про нього відомо

Найбільш ймовірним кандидатом на президентський пост називають Олексія Дюміна. Він починав кар’єру як охоронець Путіна, нині є головою Тульської області, пишуть «Важные истории».

«В особисту охорону глави РФ він увійшов у 1999 році. Враховуючи, що у 2000-2001 роках на Путіна намагалися вчинити замах щонайменше чотири рази, особисту охорону він цінував. Найвідданішим та їхнім сім’ям практично безплатно дісталися ділянки на Рубльовці. Так, до 2010 року родина Дюміна мала землі майже на пів мільярда рублів», — кажуть у виданні. 

Олексій Дюмін та Володимир Путін. Фото: «Важные истории»

У 2014 році чоловік став заступником начальника головного управління Генштабу РФ і командувачем сил спеціальних операцій, які відіграли основну роль в анексії Криму. Також вважається причетним до організації втечі Віктора Януковича з України.

Пізніше Дюміна зробили губернатором Тульської області, в яку дивним чином полилися інвестиції держкомпаній та приватного бізнесу. Крім цього, Міністерство оборони побудувало у регіоні мости, а московський уряд — оновив набережну у Тулі.

Вважається, що чиновник досі залишається наближеним до Путіна. Саме йому нібито довірили переговори з Євгенієм Пригожиним під час заколоту ПВК «Вагнер».

Раніше Заборона розповідала про історичне рішення Міжнародного кримінального суду оголосити Владіміра Путіна у розшук та про те, як воно працює на практиці. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій