'
Читаєте зараз
Поліція відкрила провадження через «ХЗВ». Чи траплялось подібне в світі?

Поліція відкрила провадження через «ХЗВ». Чи траплялось подібне в світі?

Аня Білоус
Автор:

Поліція Івано-Франківську зарерєструвала кримінальні провадження через виступ гурту «Хамерман Знищує Віруси» на фестивалі Porto Franko. Про це повідомив на фейсбуці журналіст Сергій Борис.

«Керівників ПортоФранко викликають в поліцію за вчорашній епатажний концерт «Хамерман знищує віруси» зі шкарпеткою на члені. Хуліганка – стаття 296 ч.2 ККУ, до 5 років тюрми. Зареєстрували провадження. До цього мер заявив, що місце скандального концерту освятять», – написав він.

У той же час один із керівників закарпатської поліції на умовах анонімності розповів виданню «Галка» наступне: «Є розуміння, що це був комерційний захід. Але те, що будуть матюки лунати на півцентру Івано-Франківська, думаю, організатори знали і могли це випередити».

Заборона зібрала кілька подібних випадків з усього світу, коли музикантів заарештовували за їхні шоу, та продовжує слідкувати за історією з «ХЗВ». Варто одразу зазначити, що усі ці арешти відбувались у не надто демократичних країнах:

 

У 2017 році египетьску співачку Shyma засудили до двох років позбавлення волі за відео на пісню I Have Issues. Причиною назвали «надто звабливе поїдання банану». Чиновники Египту звинуватили співачку у нанесенні шкоди суспільній моралі та пропаганді розпусти. Режисер кліпа отримав такий же строк, щоправда, умовний.

 

У 2014 році 6-х іранців засудили до 91 удару батогом та одного року у в’язниці. Це сталося через те, що молоді люди записали відео, де вони танцюють під пісню Happy Song Фаррела Вільямса. У ході судових засідань п’яти з ним змінили вирок до 6 місяців у в’язниці, а одному лишили термін у рік. Причиною такої жорсткої реакції став іранський закон, який забороняє жінкам та чоловікам танцювати разом, якщо жінки не прикривають свою голову та волосся хусткою.

 

У лютому 2012 року гурт Pussy Riot влаштував панк-молебен у московському Храмі Хреста Спасителя. Після цього учасниці гурту Марія Альохіна та Надія Толоконнікова отримали по два роки тюремного ув’язнення. Їх звинуватили у розпалюванні ненависті та міжконфесійної ворожнечі.

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій