'
Читаєте зараз
«Єврооптимісти» подали у ВР законопроект про заборону пропаганди «Беркуту»

«Єврооптимісти» подали у ВР законопроект про заборону пропаганди «Беркуту»

Samuil Proskuryakov

Народні депутати Мустафа Найєм та Олена Сотник зареєстрували законопроект про засудження діяльності розформованих спецпідрозділів МВС «Беркут» під час подій Євромайдану та «руської весни» та заборону пропаганди їхньої символіки. 3 грудня він був направлений на розгляд Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

«У п’ятницю ми разом з моєю колегою Lena Sotnyk зареєстрували законопроект про заборону пропаганди діяльності та символіки підрозділів міліції «Беркут». Всьому цьому місце в музеях і на виставках», – повідомив Мустафа Найєм на своїй Facebook-сторінці.

Під визначення «символіка» в проекті закону підпадають прапори, емблеми, нарукавні знаки або інша продукція, на яких зображено поєднання птаха й напису «Беркут», а також гасло спецпідрозділу «Вище беркута ніхто не літає». Під пропагандою розуміється виготовлення, поширення чи публічне використання продукції, що містить символіку підрозділів міліції «Беркут», використання українськими правоохоронцями «однострою, форменого одягу, військової форми одягу, спеціального одягу» в колористиці «міський камуфляж», берету малинового або червоного (крапового) кольору та «нарукавних знаків із зображенням птаха». Незаконною також оголошується пропаганда діяльності будь-яких підрозділів незаконних органів на тимчасово окупованій території України, які у своїй назві мають (мали) слово «Беркут».

У законопроекті вказано, що заборона не має поширюватись, наприклад, на випадки використання символіки в музейних просторах, у творах мистецтва та в процесі наукової діяльності.

За невиконання закону передбачається штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян та від 500 до 1 тис. для службових осіб із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій