Імені Гагаріна, Пушкіна, Суворова: Мінкульт визначив назви вулиць, які слід змінити першочергово
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну послужило каталізатором масової дерусифікації українських міст.
- Питанням перейменування топонімів в Україні займаються органи місцевого самоврядування, а Мінкульт виконує дорадчі та наглядові функції.
- В першу десятку маст ту ду увійшли особистості як імперського, так і радянського періодів.
Міністерство культури та інформаційної політики України рекомендувало місцевим радам розпочинати дерусифікацію міст із топонімів, пов’язаних з найвідомішими росіянами. Йдеться зокрема про поетів, письменників та діячів науки, яких російська пропаганда позиціонує як основу «русского мира».
Заборона розповідає про назви вулиць українських міст, які Мінкульт хоче першочергово перейменувати.
Дерусифікація вулиць: топ-10
Експертна рада Міністерства культури України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму оприлюднила список з 10 найбільш поширених урбанонімів, названих на честь росіян, які слід у першу чергу перейменувати.
«Значна кількість власних назв, що позначають такі елементи просторової структури міста як вулиці, площі, проспекти тощо — пов’язана з росіянами, чиї життя та діяльність, за великим рахунком, не мають стосунку до України, її історії, науки, культури, та у більшості випадків не народилися тут», — йдеться у поясненні експертної ради.
Щоб мінімізувати вплив російських наративів на світогляд українців, у МКІПі рекомендують місцевим радам починати дерусифікацію з вулиць, провулків, площ та скверів, названих на честь:
Читати більше новин в Telegram- Юрія Гагаріна (астронавта);
- Олександра Пушкіна (поета);
- Івана Мічуріна (біолога);
- Валерія Чкалова (льотчика);
- Максима Горького (письменника);
- Юрія Лермонтова (поета);
- Олександра Суворова (полководця);
- Володимира Маяковського (поета);
- Олександра Матросова (піхотинця);
- Володимира Комарова (астронавта).
«В умовах широкомасштабного вторгнення РФ в Україну слід враховувати, що ворог навіть топоніміку використовує як маніпулятивний механізм для ретрансляції пропагандистських меседжів, цінностей, своєї світоглядної моделі та концепту так званого “русского мира”. Повномасштабна війна стала каталізатором для прискорення процесу усунення з культурного простору України й суспільно-політичного дискурсу того російського, що десятиліттями впроваджувалося як “велика російська культура”», — зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Раніше Заборона розповідала про експертну раду з дерусифікації при Мінкульті України, яка має здійснювати контроль за правильним демонтажем пам’ятників культури, пов’язаних з історією країни-терористки.
Читати більше новин в Telegram