Читаєте зараз
«Пухнастих котиків», «Борщ», відомі українці. Українці можуть переназвати метро в Києві

«Пухнастих котиків», «Борщ», відомі українці. Українці можуть переназвати метро в Києві

Ilona Kivva
Автор:
  • Київська міська рада проводить дерусифікацію метрополітену.
  • Процедура проходить в кілька етапів: збір пропозицій, громадське голосування, бюрократичні процедури
  • Ідеї нових назв станцій метро Києва подали понад 18 тисяч людей.

В Києві п’ять станцій метрополітену отримають нові назви. Так, вже в травні 2022 року завершаться етапи отримання пропозицій та голосування за варіанти. Взяти участь в столичній дерусифікації може кожен охочий.

Заборона розповідає про перейменування станцій метро Києва.


Київський метрополітен: дерусифікація під час війни

В рамках дерусифікації Києва триває процес перейменування п’ятьох станцій столичного метро: Мінська, Берестейська, Площа Льва Толстого, Героїв Дніпра, Дружби народів. Так, процедуру розбили на кілька етапів: збір пропозицій, громадське голосування, ухвалення рішення чиновниками. 

Вже завершено перший етап, до 9 травня 2022 року можна взяти участь в обранні нових назв станцій метро, зазначив керівник метрополітену Києва Віктор Брагінський.

Деякі варіанти повторюються або є синонімічними, а для трьох станцій запропонували лишити поточні назви.

Серед пропозицій для перейменування зустрічалися й екзотичні варіанти. Наприклад, для «Мінської» пропонували назви «Борщ», «Реактивні гуси» та «Тракторна».

Станцію «Героїв Дніпра» деякі учасники опитування бачили як станцію «Імені Магістра Йоди» або «Пухнастих котиків». «Берестейську» пропонували перейменувати в «Паляницю», а «Дружби народів» в «Байрактарську» або «Чорнобаївську». Серед варіантів для «Героїв Дніпра» була «Червона калина».

У Києві хочуть перейменувати станції метро: як проголосувати

Визначити найкращий варіант для перейменування кожної з п’яти станцій охочі можуть до 9 травня 2022 року. Для цього необхідно заповнити форму: вказати у ній своє ім’я й прізвище, номер телефону й електронну адресу, а також обрати назви станцій, які найбільше сподобалися.

«Після цього результати будуть опрацьовані та направлені до Київської міської ради. Свій висновок також підготує фахова комісія з питань найменувань. Пропозицію дерусифікувати назви станцій метро керівник підземки подав 8 квітня. Ініціативу підтримав міський голова Віталій Кличко та депутатський корпус Київради», — йдеться в повідомленні пресслужби Київського метрополітену.

Раніше Заборона розповідала про реформацію простору біля Арки дружби народів та перейменування скульптурної композиції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору