'
Читаєте зараз
«Пухнастих котиків», «Борщ», відомі українці. Українці можуть переназвати метро в Києві

«Пухнастих котиків», «Борщ», відомі українці. Українці можуть переназвати метро в Києві

Ilona Kivva
Автор:
  • Київська міська рада проводить дерусифікацію метрополітену.
  • Процедура проходить в кілька етапів: збір пропозицій, громадське голосування, бюрократичні процедури
  • Ідеї нових назв станцій метро Києва подали понад 18 тисяч людей.

В Києві п’ять станцій метрополітену отримають нові назви. Так, вже в травні 2022 року завершаться етапи отримання пропозицій та голосування за варіанти. Взяти участь в столичній дерусифікації може кожен охочий.

Заборона розповідає про перейменування станцій метро Києва.


Київський метрополітен: дерусифікація під час війни

В рамках дерусифікації Києва триває процес перейменування п’ятьох станцій столичного метро: Мінська, Берестейська, Площа Льва Толстого, Героїв Дніпра, Дружби народів. Так, процедуру розбили на кілька етапів: збір пропозицій, громадське голосування, ухвалення рішення чиновниками. 

Вже завершено перший етап, до 9 травня 2022 року можна взяти участь в обранні нових назв станцій метро, зазначив керівник метрополітену Києва Віктор Брагінський.

Деякі варіанти повторюються або є синонімічними, а для трьох станцій запропонували лишити поточні назви.

Читати більше новин в Telegram

Серед пропозицій для перейменування зустрічалися й екзотичні варіанти. Наприклад, для «Мінської» пропонували назви «Борщ», «Реактивні гуси» та «Тракторна».

Станцію «Героїв Дніпра» деякі учасники опитування бачили як станцію «Імені Магістра Йоди» або «Пухнастих котиків». «Берестейську» пропонували перейменувати в «Паляницю», а «Дружби народів» в «Байрактарську» або «Чорнобаївську». Серед варіантів для «Героїв Дніпра» була «Червона калина».

У Києві хочуть перейменувати станції метро: як проголосувати

Визначити найкращий варіант для перейменування кожної з п’яти станцій охочі можуть до 9 травня 2022 року. Для цього необхідно заповнити форму: вказати у ній своє ім’я й прізвище, номер телефону й електронну адресу, а також обрати назви станцій, які найбільше сподобалися.

«Після цього результати будуть опрацьовані та направлені до Київської міської ради. Свій висновок також підготує фахова комісія з питань найменувань. Пропозицію дерусифікувати назви станцій метро керівник підземки подав 8 квітня. Ініціативу підтримав міський голова Віталій Кличко та депутатський корпус Київради», — йдеться в повідомленні пресслужби Київського метрополітену.

Раніше Заборона розповідала про реформацію простору біля Арки дружби народів та перейменування скульптурної композиції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій