'
Читаєте зараз
Іноземцям дозволили вступати у Нацгвардію України: як це зробити

Іноземцям дозволили вступати у Нацгвардію України: як це зробити

Ilona Kivva
Автор:

В лавах Національної гвардії України дозволили служити іноземцям та людям без громадянства. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.

Документ передбачає, що громадяни інших держав, які законно перебувають в Україні, не були судимі та відповідають вимогам проходження військової служби, можуть бути прийняті у добровільному порядку (за контрактом). Таким людям дозволяється служити в армії як на рядових посадах, так і на посадах сержантського та старшинського складу.

Для вступу до війська потрібно звернутись до ТЦК та СП за місцем їхнього проживання або безпосередньо до військової частини Національної гвардії, в якій проходитимуть військову службу. Після цього треба подати заяву з проханням щодо прийняття на контрактній основі.

Іноземні громадяни проходять обов’язковий медогляд військово-лікарською комісією в лікарні Міністерства внутрішніх справ України, професійно-психологічний відбір та здають визначені МЗС нормативи. 

Служба закінчується в разі звільнення військовослужбовця, його загибелі або смерті, визнання судом безвісно відсутнім або оголошення померлим.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій