Читаєте зараз
Іноземні держави отримали доступ до Дії: що це дає

Іноземні держави отримали доступ до Дії: що це дає

Ilona Kivva
Автор:
  • Українці зможуть надсилати копії своїх документів у електронному форматі іноземним держустановам та організаціям через Дію.
  • Така можливість з’явилася для громадян України, які перебувають у понад 50 країнах світу.
  • В Мінцифри анонсували чергове розширення функцій, зокрема переклад документів англійською.

Інші країни отримали доступ до українського державного застосунку Дія. Це має значно спростити процедури реєстрації чи отримання виплат українцям, які перебувають за кордоном. Персональні дані передаватимуться тільки за згодою власника.

Заборона розповідає про нововведення в державному додатку Дія.


Кабмін дозволив передавати дані українців

Український уряд ухвалив постанову № 910, якою дозволив передавати  персональну інформацію громадян з Єдиного державного порталу електронних послуг (Дії) низці офіційних установ в іноземних країнах. Це дозволить в електронному вигляді надсилати копії документів, щоб оформити певні послуги, наприклад, виплати. 

Міністерству цифрової трансформації доручили підключити інформаційні системи країн до Дії, але самостійно документи вони проглядати не зможуть: обов’язково треба буде отримати дозвіл від власника даних.

«Персональні дані не можуть передаватися іноземним суб’єктам [установам, організаціям], що зареєстровані у державі, визнаній державою-агресором чи державою-окупантом [Росія], державах, які входять до митних та воєнних союзів з такими державами, та/або кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником яких є зазначені держави», — йдеться у постанові уряду.

Читати більше новин в Telegram

Нові функції у Дії: що додадуть

У застосунку Дія додали кілька нових функцій. Всі вони вже проходять бета-тестування, тому мають найближчим часом запрацювати повноцінно, заявив очільник відомства Михайло Федоров.

Що з’явиться:

  • електронне пенсійне посвідчення;
  • електронна посвідка на проживання;
  • єНотаріат;
  • шеринг техпаспорта (була до повномасштабного вторгнення, повернуть);
  • покупка військових облігацій;
  • переклад цифрових документів англійською.

З цікавого: повернення шерингу на техпаспорт. Це дозволить спільно користуватися одним автомобілем кільком людям. Для цього потрібно буде поділитися документом з конкретною людиною у застосунку.

Абсолютно новою є функція єНотаріат. З її допомогою можна буде перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа та отримати його електронну копію.

Електронні пенсійні будуть підтягуватися у застосунок автоматично. Окремо треба буде додати тільки посвідчення за інвалідністю чи за вислугою років.

Раніше Заборона розповідала про оновлений порядок отримання виплат для переселенців в Україні і про те, як можна оформити через застосунок Дія.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій