Читаєте зараз
Іран зробив гіперзвукову крилату ракету: що відомо про Fattah-2

Іран зробив гіперзвукову крилату ракету: що відомо про Fattah-2

Ilona Kivva
Автор:

Іранський університет аерокосмічних наук та технологій Ашура представив гіперзвукову ракету Fattah-2. Вона є розвитком балістичної ракети Fattah-1 і виконана по технології плануючого апарату, пише Мілітарний.

Більшу частину внутрішнього простору ракети займає металевий бак — він є частиною рідкопаливного реактивного двигуна. Він, імовірно, підтримує набрану боєголовкою гіперзвукову швидкість впродовж усього польоту.

Боєприпас має витягнутий фюзеляж з аеродинамічними рулями в кормовій частині — це має зменшити опір та допомогти у маневруванні. Тобто по суті це гіперзвукова крилата ракета. Її швидкість, як заявлено, близько 10 Махів (12 250 км/год). 

Дальність польоту невідома, але попередня ракета Fattah- начебто могла вражати цілі на відстані 1 400 кілометрів. При застосуванні плануючої боєголовки та реактивного двигуна ця дальність може бути збільшена в рази.

Іранська ракета Fattah-2 та її гіперзвукова боєголовка у розрізі, листопад 2023 року. Фото: Мілітарний

«Під питанням залишається призначення цієї ракети. Боєголовка Fattah-2, судячи з макета у розрізі, має надто малий об’єм корисного навантаження. Відповідно, вона не здатна нести важку бойову частину. Одним із можливих завдань може бути ліквідація ворожих засобів протиракетної оборони для подальшого застосування більш потужних балістичних ракет», — кажуть експерти з озброєння.

Також сумніви викликає здатність нової боєголовки витримувати надвисоку температуру на поверхні фюзеляжу від тертя з повітрям на гіперзвуковій швидкості. Вона може сягати 2 000°. Експерти зазначають, що Іран не має достатнього досвіду у розробці необхідних технологій, однак з ними могла допомогти Росія. Про імовірність такої співпраці США вже попереджали.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій