Читаєте зараз
Історична подія! Starship полетіла! Але не долетіла

Історична подія! Starship полетіла! Але не долетіла

Ilona Kivva
Автор:
  • 20 квітня найпотужніша на сьогодні ракетна система відправилася в політ.
  • Старшіп повністю завантажили понад 4500 метричними тоннами (10 млн фунтів) палива.
  • Після досягнення висоти в 38 км Starship увійшов у неконтрольоване обертання та вибухнув.

Ракета приватної компанії SpaceX відправився в довгоочікувану місію на Місяць. Через пару хвилин політ пішов не за оптимістичним планом. Інженери встигли зібрати дані, які допоможуть виправити помилки. Водночас радіють, що стартовий стіл витримав, а це вже перемога для компанії.

Заборона розповідає про історичну подію в підкоренні космосу. Новина оновлюється…

Запуск Starship 20 квітня

Космічний корабель Starship — це багаторазова транспортна система, призначена для перевезення екіпажу та вантажу на орбіту Землі, Місяць, а у перспективі на Марс на навіть далі, йдеться на офіційному сайті SpaceX.

Це найпотужніша у світі ракета, серед тих, що коли-небудь створювалися. Заявлено, що вона здатна перевозити до 250 тонн вантажу, а також до 100 людей екіпажу для довготривалих космічних подорожей.

Для дозаправки під час таких польотів ракету оснащено системою, яка дозволяє відновлювати запаси палива на низькій навколоземній орбіті.

Читати більше новин в Telegram

Перший пробний запуск комічного корабля (без екіпажу) було заплановано на 17 квітня 2023 року. Метою було відправити верхній ступінь ракети на схід, щоб здійснити майже повне коло навколо земної кулі. Однак через технічні проблеми вже під час зворотного відліку часу перед запуском його раптово зупинили.

Випробування перенесли на 20 квітня. Історичний запуск відбувся о 16:30 з невеликою затримкою. Стартувала ракета успішно, але до зони розділення не дійшла, згорівши. Попередньо, шість двигунів не спрацювали і відвалилися ще на старті. Однак стартовий ступінь залишився цілим, що є великим досягненням для розробників. Також вперше було випробувано системи стартового столу: системи для палива, електричних систем, збору даних і вони теж спрацювали правильно.

«Льотні випробування були недостатньо захоплюючими, Starship зазнав швидкого позапланового розбирання перед відділенням ступеня. Команда продовжує переглядати дані та працювати над нашим наступним льотним випробуванням. Завдяки такому тесту успіх залежить від того, що ми навчилися, і сьогоднішній тест допоможе нам покращити надійність Starship, оскільки SpaceX прагне зробити життя мультипланетним», – прокоментували у компанії.

Це була перша спроба SpaceX запустити повністю зібраний корабель Starship, однак окремі випробування тривали впродовж кількох років. Дата першого орбітального польоту була невизначеною ціллю. Так, на початку лютого 2023 року, через тиждень після того, як SpaceX успішно провела перше в історії ракетне випробування паливом, Маск заявив , що компанія спробує запустити Starship у березні. Через кілька днів після цього SpaceX спробувала запалити всі 33 двигуни першого ступеня Raptor — найпотужнішої у світі двигунної системи — два двигуни відмовили ще до кінця випробування.

Раніше Заборона розповідала про програму Artemis. Перший етап успішно завершено у грудні 2022 року. Він передбачав навколомісячний політ найпотужнішої у світі ракети. Космічне агентство оголосило про запуск місії Артеміда-2, яка передбачає політ вже з екіпажем.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій