'
Читаєте зараз
Італійський острів потерпає від перенаселення козами (це не жарт): як з цим борються

Італійський острів потерпає від перенаселення козами (це не жарт): як з цим борються

Анастасія Могилевець

Віддалений острів Алікуді, що належить Італії, заполонили дикі кози. Місцева влада запропонувала рішення: подарувати необмежену кількість тварин кожному, хто захоче їх взяти, пише The Guardian.

Раніше парнокопитні жили на крутих скелях невеликого сицилійського острова. Вони стали родзинкою Алікуді на рівні з місцевим сплячим вулканом. Але за останні роки кількість тварин у шість разів перевищила кількість людського населення – 600 тварин проти 100 людей. Кози стали спускатися до людських помешкань, пошкоджуючи рослини, руйнуючи сади та інколи навідуючись у домівки.

Посадовці придумали розв’язання цієї проблеми. Жителям пропонують забрати кіз собі – охочі мають подати відповідні запити до 10 квітня.

«Ми абсолютно не хочемо навіть розглядати можливість вибракування тварин, тому ми заохочуємо ідею їх роздати. Будь-хто може подати заявку на козу, це не обовʼязково має бути фермер, і немає жодних обмежень щодо кількості», – каже мер Ріккардо Гулло.

Дикі тварини вперше потрапили на Алікуді 20 років тому, тоді їх завезли з наміром розведення. Але план провалився, через що парнокопитних залишили напризволяще. Проблеми, пов’язані зі зростанням їхньої популяції, торкнулись острова ще у 2008 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій