Читаєте зараз
Ізраїль пропонує припинення вогню в Газі: ХАМАС висунув три вимоги

Ізраїль пропонує припинення вогню в Газі: ХАМАС висунув три вимоги

Ilona Kivva
Автор:

Ізраїль запропонував бойовикам ХАМАСу зупинити військові дії в Секторі Гази. У відповідь ті стали вимагати обміну заручників і відновлення Смуги, пише BBC.

Збройне угрупування прагне повного виведення ізраїльських військ і припинення війни після трьох 45-денних періодів перемир’я. Ймовірно,  пропозицію відхилить прем’єр-міністр Ізраїлю, який закликав до повної перемоги в Газі.

Відповідь ХАМАС є зустрічним кроком на пропозицію про припинення вогню, підтриману Ізраїлем і США за посередництва Катару та Єгипту, деталі якої невідомі. У проєкті документа ХАМАСу йдеться про такі етапи узгодження конфлікту:

  • перший етап: 45-денне припинення вогню, під час чого всіх ізраїльських жінок-заручниць, чоловіків до 19 років, людей похилого віку та хворих обміняють на палестинських жінок і дітей, яких утримують в ізраїльських в’язницях. Ізраїльські війська виведуть населені райони Гази, почнеться реконструкція лікарень і таборів для біженців;
  • другий етап: ізраїльські заручники чоловічої статі, що залишилися, будуть обміняні на палестинських в’язнів, а ізраїльські війська повністю покинуть Газу;
  • третій етап: обидві сторони обмінюються тілами загиблих.

Угода також передбачає збільшення поставок продовольства та іншої допомоги в Газу. ХАМАС вважає, що до закінчення 135-денної паузи у бойових діях переговори про припинення війни будуть завершені.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій