'
Читаєте зараз
Кабмін спростив виїзд українських дітей за кордон: що змінилося

Кабмін спростив виїзд українських дітей за кордон: що змінилося

Ilona Kivva
Автор:
 • Щоб організувати групову поїздку дітей на відпочинок в іншу країну, окрім паспортів та заяв батьків, достатньо отримати згоду Нацсоцслужби.
 • Українські прикордонники на пропускних пунктах мають перевірити документи та зазначити загальну кількість дітей, які виїхали.
 • Це робиться для того, щоб прискорити організований виїзд дітей та посилити гарантії їх безпечного повернення в Україну. 

Кабінет міністрів України спростив правила виїзду за кордон українських дітей. Зміни стосуються виключно групових дитячих поїздок в інші країни на відпочинок. Відтак більше не потрібно нотаріально завіряти усі документи, а згода другого з батьків не є обов’язковою.

Заборона розповідає про правила перетину державного кордону для українських дітей.


Виїзд дітей з України на відпочинок: які документи потрібні

На період дії воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати з України на відпочинок без нотаріально засвідчених документів. Відповідну постанову №661 10 червня ухвалив Кабінет міністрів України.

Так, для виїзду групи українських дітей за кордон прикордонники вимагатимуть такі документи:

 • згода Національної соціальної служби на виїзд групи дітей;
 • списки дітей та осіб, які їх супроводжують;
 • закордонні українські паспорти дітей дитини або свідоцтва про народження;
 • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон;
 • заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (нотаріальне посвідчення згоди другого з батьків не обов’язкове).

Прикордонники на пропускних пунктах мають перевірити документи

Читати більше новин в Telegram

та проставити на списку дітей штампи з відмітками виїзд та помітки «Державний кордон перетнули», а також зазначити загальну чисельність дітей, які виїхали та потім після відпочинку повернулися.

«Такі зміни внесені для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон, а також зробити цей процес контрольованим та безпечним і мати гарантії повернення їх в Україну», — пояснили у Держприкордонслужбі.

Як перетнути кордон з дитиною у воєнний час

У інших випадках для виїзду за кордон неповнолітніх громадян України під час воєнного стану діють такі правила:

 • дитину може супроводжувати один із батьків, або ж бабуся, дідусь, повнолітні брат чи сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків;
 • для виїзду в супроводі одного з рідних мають бути в наявності документи, що підтверджують сімейні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо);
 • нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна лише у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є членом родини. У разі необхідності таку довідку можна завірити в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

Раніше Заборона розповідала деталі перетину кордону для окремих категорій населення під час війни. Зокрема, виїзд за кордон спростили для людей з інвалідністю та їхніх супроводжуючих.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій