Читаєте зараз
Кабмін України анонсував масштабну реформу для вишів: що передбачає

Кабмін України анонсував масштабну реформу для вишів: що передбачає

Ilona Kivva
Автор:

Уряд України планує у 2024 році запустити реформу вищої освіти. Серед іншого, вона передбачає зміну підходу до контрактного і бюджетного навчання, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Проєкт закону вже напрацьовано і його підтримав Кабмін. За задумом, студенти зможуть навчатись не тільки за рахунок державного замовлення і власних коштів, а й завдяки державним грантам, пільговим кредитам.

«Державне замовлення — це повністю безоплатне навчання студента за бюджетні кошти. Одночасно ми запроваджуємо модель державних грантів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання. Зараз 60% студентів навчається на контракті. Наша мета — щоб навпаки, понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки», — каже Шмигаль.

«Гроші ходитимуть за студентом. Вступники, залежно від своїх результатів ЗНО/НМТ, отримуватимуть державний грант, який частково або навіть повністю покриватиме вартість навчання в ЗВО. Що важливо — у тому ЗВО, де дійсно хоче вчитися абітурієнт. Так університети отримають додаткову мотивацію до розвитку і почнуть по-справжньому конкурувати за вступника», — пояснив міністр освіти Оксен Лісовий.

Система держзамовлення, за його словами, збережеться для тих спеціальностей, які першочергово потрібні державі: медики, педагоги, інженери, енергетики тощо. Тобто на цих спеціальностях студенти матимуть 100% державну підтримку. Так само збережуться пільги для вступників із вразливих категорій.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій