'

Кабмін України закриє реєстр міжнародних спонсорів війни: яка причина

Daniil Tsarevskyi

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції більше не функціонуватиме сторінка зі списком міжнародних спонсорів війни. Рішення ухвалили на засіданні українського уряду 19 березня 2024 року.

«Було заслухано інформацію МЗС про численні звернення представників дипломатичного корпусу країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування списку. Та, відповідно, негативний вплив цього списку на ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії. Крім того, Мін’юстом наголошено на неприйнятності поширення від імені держави такої інформації без врегулювання питань на законодавчому рівні», — кажуть у Кабміні України.

Представники РНБО зазначили, що необхідності в додаткових інституціях немає — кажуть, що вся інформація вже включена до Державного реєстру санкцій. 

У результаті було вирішено передати інформацію, яка міститься на сайті, до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики для опрацювання. Вона, серед іншого, має визначити підстави для застосування санкцій до зазначених на ресурсі суб’єктів та підготувати відповідні пропозиції для розгляду на засіданні РНБО. Користувачів зі сторінки «Міжнародні спонсори війни» переадресовуватимуть на вебсайт РНБО «Державний реєстр санкцій».

НАЗК у березні вже призупинило процес внесення компаній до переліку міжнародних спонсорів війни. Голова агентства Віктор Павлущик заявив, що відомство уже два роки самостійно визначає, які компанії є міжнародними спонсорами війни. Через це виникають проблеми з іншими державами, серед яких Угорщина, Австрія, Китай та Греція.

Міністр юстиції Денис Малюська також вже говорив, що міжнародні партнери скаржаться на перелік компаній. Він також сказав, що логіка внесення компаній у перелік є незрозумілою, а НАЗК, згідно із законодавством, взагалі не має повноважень це робити.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій