'
Читаєте зараз
Камбербетч зіграє офіцера ФСБ у новому серіалі від творців «Чорнобиля»

Камбербетч зіграє офіцера ФСБ у новому серіалі від творців «Чорнобиля»

Yevhen Koziarin
Олександр Литвиненко
  • Серіал «Лондонград» (Londongrad) випустить HBO.
  • Бенедикт Камбербетч сам грає, сам продюсує. 
  • Серіал заснований на книзі британського журналіста.

Американський телеканал НВО створить серіал «Лондонград» (Londongrad) про історію колишнього офіцера ФСБ Росії Олександра Литвиненка, який помер 2006 року від отруєння полонієм. Його зіграє відомий британський актор Бенедикт Камбербетч.

Заборона розповідає відомі подробиці серіалу про смерть колишнього агента Федеральної служби безпеки Росії.


Серіал «Лондонград»: реальна історія противника Путіна

Серіал буде заснований на книзі журналіста з Великої Британії Алана Коуелла «Останній шпигун» (The Terminal Spy). Книга розповідає про отруєння Олександра Литвиненка радіоактивним полонієм.

Сценаристом стане Девід Скарпа, а режисер серіалу – Браян Фогель, який отримав «Оскар» за документальний фільм «Ікар» про допінговий скандал у російському спорті. Виконавець головної ролі – Бенедикт Камбербетч також буде виконавчим продюсером проекту, пише Variety.

Камбербетч відомий за роллю Шерлока Голмса в серіалі ВВС «Шерлок», а також ролями у фільмах «Гра в імітацію», «1917» та інших картинах. Він лауреат премій BAFTA та «Еммі». Його Гамлет вважається одним з найкращих в сучасному театрі.

Читати більше новин в Telegram

ЄСПЛ визнав Росію причетною до смерті Литвиненка

Колишній співробітник КДБ СРСР і ФСБ Росії Олександр Литвиненко помер у Лондоні в 2006 році. Він поїхав з РФ через конфлікт з спецслужбами.

Литвиненко стверджував, що ФСБ могла бути причетною до вибухів будинків у Росії в 1999 році і написав про це книгу «ФСБ підриває Росію». Ексофіцер був противником режиму Путіна та навіть звинувачував президента Росії у педофілії. Розслідування та суд тривали понад дев’ять років, публічні слухання почалися тільки у 2015 році.

21 січня 2016 року Високий суд Лондона оприлюднив висновок, назвавши вбивство спецоперацією ФСБ, виконавцями злочину назвали колишніх колег Литвиненка Дмитра Ковтуна та Андрія Лугового (нині є депутатом Держдуми). Суддя заявив, що виконавці могли виконувати наказ, погоджений директором спецслужби Миколи Патрушева та самим Путіним. 

21 вересня 2021 року Європейський суд з прав людини визнав Росію відповідальною за смерть Литвиненка. «Існують аргументи про те, що отруювачі Литвиненка працювали саме як агенти російської держави», — йдеться у рішення.

Раніше Заборона розповіла про відеоархів Гулагу.нет з тортурами в російських колоніях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій