Читаєте зараз
Канада обмежила купівлю житла до 2026 року: в чому причина

Канада обмежила купівлю житла до 2026 року: в чому причина

Ilona Kivva
Автор:

Канадський уряд продовжив заборону на покупку житла іноземцями ще на два роки. Причина у тому, що вартість нерухомості почали зростати у таких великих містах як Торонто та Ванкувер, пише Bloomberg.

Заборону запровадили у 2022 році, вона мала тривати до 1 січня 2025-го, але дату перенесено на 1 січня 2027 року. Міністерка фінансів Христя Фріланд заявила, що влада занепокоєна перспективою витіснення жителів країни з місцевих ринків житла.

«Поширюючи заборону на іноземних покупців, ми забезпечимо використання будинків як місць для проживання канадських сімей. Ми не станемо класом спекулятивних фінансових активів», — каже Христя Фріланд.

Уряд зробив винятки для неканадців, які купують землю або нерухомість під забудову. Також для студентів та працюючих, якщо вони перебувають у країні тривалий час та ще не купували житло.

Активність на ринку житла почала зростати останнім часом, коли стало зрозуміло, що Банк Канади може знизити відсоткові ставки в 2024 році. Базова ціна на житло у грудні 2023 року становила 542 500 доларів США, що на 36% більше, ніж п’ять років тому.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій