Канада передасть ЗСУ дрони SkyRanger: що вони можуть

Ilona Kivva
Автор:

Оттава надішле Києву понад 800 багатоцільових безпілотних літальних комплексів SkyRanger R70. Транш фінансується за рахунок військової допомоги Україні в розмірі $500 млн, про яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив в червні 2023 року, заявив міністр національної оборони Канади Білл Блер.

Ця підтримка доповнить понад 100 безпілотних камер високої роздільної здатності, отриманих від L3 Wescam, які Канада раніше вже відправляла Україні. Країни вже спільно працюють над розкладом доставки, яка має розпочатися цієї весни.

Дрон SkyRanger R70 в роботі. Фото: BSS Holland

Дрони SkyRanger від Teledyne FLIR мають автоматизовані та автономні навігаційні системи, а також різні системи камер для виявлення та ідентифікації цілей. Це допоможе українським операторам розпізнавати людей, транспортні засоби та будь-які джерела тепла на великій відстані, особливо в темряві та за поганої погоди.

SkyRanger R70 відрізняється високою роздільною здатністю, ефективністю в темряві та інфрачервоним зображенням. Подвійний EO/IR, встановлений спереду, забезпечує ширококутну денну та нічну ситуаційну обізнаність та огляд пілотування при використанні з неоптичним корисним навантаженням. Ці дрони, зокрема, можуть використовуватися для транспортування та доставки припасів. Вартість безпілотників перевищує $95 мільйонів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій